Vilniaus rajono mokyklų mokinių rinkimai į VIII Lietuvos Mokinių parlamentą

2014 metų lapkričio 5 dieną Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko rinkimai į VIII Lietuvos mokinių parlamentą. Šiuose rinkimuose dalyvavo visos Vilniaus rajono mokyklos, kurioms atstovavo mokykloje daugiausiai rinkėjų balsų surinkęs mokinių parlamento atstovas. Mūsų mokyklą reprezentavo vienuoliktokas Valdemar Baran. Jis ryžtingai ir aiškiai pristatė save ir savo mokyklą, kryptingai išdėstė savo iškeltus tikslus. Po visų Vilniaus rajono mokinių 2 min. prisistatymų ir numatomų idėjų pateikimų bei aptarimų, įvyko visų kandidatuojančių būti Lietuvos parlamento nariais balsavimas. Visą situaciją stebėjo atrinkta rinkimų komisija. Balsavimą taip pat stebėjo išrinkti kompetentingi rinkimų stebėtojai. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad mūsų mokyklos atstovas Valdemar Baran pateko į antrą rinkimų etapą. Į šį etapą pateko tik 7 iš visų 29 Vilniaus rajono mokyklų kandidatų. Vėliau įvyko trečiasis rinkimų etapas, kuriame suskaičiavus rinkėjų balsus, mes, deja, užleidome vietą kitiems Vilniaus rajono mokyklų atstovams ir nepatekome tarp trijų išrinktų parlamento narių. Bet svarbiausia dalyvavimas. Pabaigai norime pabrėžti, kad mokiniai yra pajėgūs nuveikti daug didesnius darbus ir būti konstruktyvesni, nei apie juos mano suaugusieji. Tereikia jais pasitikėti, o pasitikėjimas, kaip žinome, įpareigoja.

Socialinė pedagogė Elena Boban