Dzień nauczyciela 2014

3 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Z tej okazji nauczyciele udali się na lekcje jako uczniowie, a starszoklasiści jako nauczyciele. Nowy dyrektor uważnie śledził, aby lekcje odbywały się zgodnie z rozkładem, a nowi nauczyciele nie spóźniali się do pracy.

Nauczyciele zaś zebrali się w klasie, gdzie czekała na nich niespodzianka – spotkanie w stylu ludowym. Przy śpiewach ludowych piosenek, degustując ludowe wypieki, przyszykowane przez uczennice 12 klasy, nauczyciele musieli rysować portrety swoich kolegów oraz robić korale z jarzębiny. Później uczniowie zaprosili do oglądania wesołego filmu, który przypomniał, jak to się „żyło dawniej”.

W południe wszyscy zebrali się w sali aktowej na podsumowanie święta. Uczniowie śpiewali piosenki dla swych pań, deklamowali wiersze, pierwszoklasiści zatańczyli tanic z parasolami. Na zakończenie były wręczone kwiaty nauczycielom za ich trud, a panie, które odchodziły jubilieusze stażu pedagogicznego otrzymały własnoręcznie wykonane przez uczniów medale. Uczniowie zaś z rąk Pani Dyrektor otrzymali dyplomy za udział w konkursie „Dary jesieni” oraz za wyniki w konkursie z okazji Dnia Języków Europejskich.

Uczniowie 12 klasy