Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

 „Nepriklausomybė prasideda nuo žmogaus, nuo jo šeimos, jo namų, jo gimtojo aūlo.

Išrauk medį, ir jis nudžiūs, išguik žmogų iš gimtosios šalies, užimk jo žemę ir žmogus bejėgis.”

(Aminat Saijeva)

      Kartu su vasario 16 – ąja –  Lietuvos valstybine švente atvėrė duris kasmetinis mūsų mokyklos projektas „Ką žinai apie Lietuvą?”, kurio tikslai ir uždaviniai yra siekiami ir vykdomi vasario ir kovo mėnesį. Tokiu būdu mokiniai skatinami domėtis Lietuvos kultūra, istorija, literatūra, pakartoti ir įtvirtinti žinias apie Lietuvos garbingą praeitį ir dabartį. Mokiniams suteikiama galimybė mokytis iš įvairių mokomųjų šaltinių, ugdyti kūrybiškumą, atliekant praktinius darbus.

      Jau vasario 13 d. Bezdonių J. Slovackio vidurinėje mokykloje prasidėjo Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos, kurios pasakojo apie sudėtingą Lietuvos nepriklausomybės kelią, apie svarbiausias Lietuvos valstybės gyvavimo datas. Pradinių klasių (1 – 4) mokiniams buvo rodomi filmai apie Lietuvą, skaitomos, deklamuojamos eilės, skirtos gimtajam kraštui. 7 klasės mokiniai sukūrė „Minčių ąžuolą”, kurio kiekviename lapelyje buvo parašytos gražiausios mintys, žodžiai apie Tėvynę, linkėjimai, sveikinimai Lietuvai. Skambant muzikai, 9 – 11 klasių mokiniai paminėjo signatarus. Neliko neištarta nei viena pavardė, neliko nepaminėti įdomiausi, svarbiausi faktai iš signatarų gyvenimo ir veiklos metų.

       Projekto metu įvairių klasių mokiniai maloniai bendrauja ir bendradarbiauja. Projektas sėkmingai vykdomas. Mokiniai (1 – 4 klasės) jau dalyvavo „Žiemos šventėje” – renginys skirtas Šv. Valentino ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienoms paminėti; 8 klasės mokiniai rašė rašinėlį „Už ką myliu savo tėvynę?”; 5 klasės mokiniai surengė piešinių parodą „Myliu Lietuvą”; 10 – 11 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Knygnešys”. Taip pat planuojama organizuoti ir kitus renginius: integruotą lietuvių kalbos pamoką „Donelaitis. Metai”; kūrybinių darbelių parodą „Lietuva iš paukščio skrydžio”; literatūrinę popietę, skirtą 300 Donelaičio metinėms paminėti, žaidimą „Lietuviški stebuklai” ir kt.