Letni obóz ,,Ptaki”

Letni obóz ,,Ptaki

Każde dziecko uczące się w szkole z niecierpliwością czeka na zakończenie roku szkolnego. Natomiast dzieci z naszej szkoły im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach  zawsze są ciekawi, jaki w tym roku będzie letni obóz. Ten rok już jest dziesiąty odkąd zaczęły się wakacyjne początki naszych początkowiczów i uczniów klasy piątej. Nazwaliśmy obóz ,,Ptaki”, ponieważ lubimy podróżować.

Pierwszy dzień był poświęcony Dniu Dziecka. Odbyło się otwarcie obozu.Każda grupa obozowiczów wybrała sobie swój symbol  – swego ptaka. Tutaj były  ,,Wróbelki” – klasa pierwsza, ,,Słowiki”- druga , ,,Sowy”- trzecia ,  ,,Bociany”- czwarta  oraz ,,Żurawie”- klasa piąta. Każda grupa w bardzo ciekawy sposób obraniała nazwę swego ptaka. Następnie wszyscy, na swój sposób wykonywali ptaki, które potem były zawieszone na szkolnym podwórku. Zakończyliśmy dzień wspólnymi zabawami ze śpiewem i tańcami. Następnego dnia wybraliśmy się na edukacyjną wycieczkę  ,,Cisnę ser“ do miejscowości  Burbiszkis. Spotkała nas bardzo miła pani Irena, która praktycznie pokazała dzieciom w jaki to sposób powstają sery. Objechaliśmy  również duże jezioro Rubikiaj. Dookoła otaczało nas piękno naszej ukochanej ziemi. Oglądaliśmy panoramę miejscowości na wieży widokowej. Na obiad otrzymaliśmy pyszne blinki z sosem ziemniaczano-mlecznym. W zagrodzie wiejskiej dzieci  poznały stare narzędzia używane w dawnych czasach na wsi do różnych prac polowych i domowych. Odjeżdżając otrzymaliśmy swoje sery. Środa była dniem szczególnym- byliśmy piratami, otrzymaliśmy zadania z pirackich map, które mieliśmy wykonać. W południe zawitała do nas ekipa straży pożarnej z Niemenczyna.  Strażacy bardzo chętnie i ciekawie opowiedzieli o swej pracy i pokazali praktycznie jak się łączy węże, jak działają pompy i wiele, wiele innych rzeczy, które nie sposób opisać, należy to zobaczyć na własne oczy. Wrażenia ze spotkania ze strażakami uczniowie zapamiętają na długo. Mieliśmy również ,,Dzień Talentów”. Każde chętne dziecko mogło przedstawić swój talent: taniec, śpiew, recytację, rysunek, modę, grę na cymbałach. Najciekawsze talenty zostały ocenione i nagrodzone dyplomami. Zakończenie  naszego obozu odbyło się w  naszej stolicy Wilnie. Zwiedziliśmy Muzeum Kolejowe i Muzeum Wojskowe.  Obiad zjedliśmy w pizzerii. Każdy ze smakiem konsumował pizzę i zapijał wodą z cytryną. W imieniu uczniów chcę podziękować paniom od klas początkowych  Annie Fedorowicz, Honoracie Szapelenie, Ludmile Łatyszewicz oraz Renacie Urbanowicz i Agnessie Ogar  za wspaniale zorganizowaną pracę w  obozie. Chcę wyrazić podziękowanie za materialne wsparcie ZPL rejonu wileńskiego, wydział oświaty, rodziców.Również dziękujemy ekipie strażaków z Niemenczyna.

Kordynator obozu Franciszka Jankowska.