Be patyčių

Labai svarbu su vaikais kalbėtis apie patyčias ir tai daryti nuolat: padėti atpažinti ir skirti, kas yra patyčios, humoras ar konfliktas, kalbėtis apie patyčių formas ir kaip į jas reaguoti, mokyti atpažinti savo ir kitų jausmus ir emocijas, mokyti tolerancijos ir empatijos. Tai darome visą laiką, tačiau kovo mėnesį patyčioms tradiciškai skiriame dar daugiau dėmesio, organizuodami mokiniams įvairias veiklas.

Šiais metais, remdamiesi VšĮ Vaiko labui rekomendacijomis, parengiamosios grupės auklėtiniai, pradinukai bei 5-6 kl. mokiniai klasės valandėlių metu turėjo progą pakalbėti apie draugystę, draugų teigiamas ir neigiamas savybes, sužinojo, kaip galima valdyti pyktį, mokėsi atpažinti savo ir kitų jausmus, prisiminė patyčių formas, dalijosi mintimis, kaip galima reaguoti matant patyčias, peržiūrėjo Vaikų linijos paruoštus filmukus ir juos aptarė, sužinojo, kaip galina išspręsti konfliktus. Kiekvienas mokinys sukūrė savo „auksinę geros išeities taisyklę“, kuri padeda sau pasijusti gerai ir nekenkia nei sau, nei kitiems. Taisykles mokiniai užrašė ant pavasarinių spalvotų gėlių, iš kurių padarė pavasarinę auksinių taisyklių pievą.

Kovo 21 d. mokiniai prisidėjo prie Dauno sindromo dienos minėjimo: jie išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms mūvėdami skirtingas kojines, mažesni vaikai taip pat turėjo galimybę sukurti savo spalvotas kojines. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kodėl būtent kojinė tapo šios dienos simboliu, jie peržiūrėjo edukacinį filmuką apie Dauno sindromą.

Tikime, kad tokie užsiėmimai ugdo pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkerta kelią patyčioms, gerina bendrą emocinę mokinių savijautą, skatina pagarbą ir gerus draugiškus santykius.

                                                                                                                                 Ana Maciulevič