Užgavėnės gimnazijoje

Vasario 13-ąją gimnazijoje vyko smagios Užgavėnės. Tai paskutinė diena prieš didįjį Velykų pasninką, todėl kiekvienos klasės mokiniai ruošė Užgavėnių vaišių stalą ir turėjo užduotį – iškepti didžiausią blyną. Priešmokyklinės grupės auklėtiniai ir pradinių klasių mokiniai su auklėtojomis linksminosi skambant nuotaikingai muzikai, taip jie kūrė ypatingą šventinę nuotaiką. Ši diena taip pat niekada nepraeina be įdomių ir smagių sporto varžybų. 5-12 klasių mokiniai tradiciškai varžėsi sporto varžybose: mūšyje su maišais ant suolo, kamuoliais bei strėlėmis pataikydami į taikinį ir pan. Šventės metu visi vaišinosi skaniais blynais, žolelių arbata ir dešrelėmis. Šventės dalyviai buvo pasipuošę kaukėmis, buvo čia ir   gražuolių čigonių, kurios visiems norintiems pranašavo ateitį, taip pat buvo tradicinė Morė.

Užgavėnės – tai diena, kai žmonės šoka, linksminasi, garsiai juokiasi, tai diena, kai traukiasi žiema užleisdama vietą pavasariui. Užgavėnių tradicijoje išliko daug senųjų magiškų elementų, susijusių su pavasario atėjimu, todėl mokiniai kvietė pavasarį prie laužo ir galvojo norus, kurie su pavasario atėjimų turėtų išsipildyti. Visi kartu skaniai ir linksmai atsisveikino su žiema. Iš visos širdies norime padėkoti už smagiai praleistą laiką kartu. Dėkojame tėveliams už skanius naminius kepinius: pyragus, spurgas, vaflius, blynelius ir blynus.

Mokytoja Jolanta Šemienė