Eksperimentuodami pažįstame mus supantį pasaulį

Tyrinėjimas – tai procesas, kai atidžiai žiūrint, klausant, uodžiant, liečiant, klausinėjant, ieškant informacijos įvairiuose šaltiniuose sužinoma apie gyvosios ir negyvosios gamtos objektus bei reiškinius, žmogaus sukurtus daiktus, žmonių gyvenimą. Tyrinėjimas apima ir eksperimentus, kai keičiame daiktus ar medžiagas ar aplinkos sąlygas. Tokie bandymai mūsų gimnazijos parengiamosios grupės auklėtiniams ir pradinių klasių mokiniams vyko vasario 6 dieną. Mokiniai turėjo užsiėmimą „Druskos kelias nuo seniausių laikų iki šiandienos“.

Eksperimentuodami jaunieji tyrinėtojai sužinojo, kodėl kai kurie daiktai neskęsta vandenyje, ar ledas, pabarstytas druska, greičiau ištirpsta, ar druską galima nuspalvinti ir pan. Toks edukacijos metodas yra ne tik įdomus, bet ir labai naudingas, kadangi skatina kritinį mąstymą, lavina vaizduotę, mokiniai aktyviai dirba, sužinodami naujų dalykų, patys ieškodami atsakymų.

Šis užsiėmimas yra gera pradžia pažinti pasaulį per vis populiarėjantį STEAM metodą, todėl lauksime kitų pamokų.

Pradinių klasių mokytoja Ana Fedorovič