Projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ apibendrinimas ir Kovo 11-osios minėjimas gimnazijoje
Šiemet, Lietuvoje minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ir Lietuvos sostinės – Vilniaus 700-ąjį jubiliejų, gimnazijoje nuo vasario iki kovo mėnesio vyko tradicija tapęs „Ką žinai apie Lietuvą?“ projektas. Numatant, organizuojant bei planuojant įgyvendinti projekto veiklas, ypatingas dėmesys buvo skiriamas garbingai ir galingai šalies istorijai atminti, kuomet XIV amžiuje kunigaikštis Gediminas darė viską, kad Europoje Lietuva būtų pripažinta, kaip išsivysčiusi, lygiavertė ir lygiateisė šalis kitų valstybių kontekste. Istorija byloja, jog to meto Lietuvos valdovas iš svetur kvietė atvažiuoti, įsikurti, gyventi ir dirbti įvairių profesijų meistrus, amatininkus ir to meto verslautojus.
Prisiminę XIV-XV amžiaus Lietuvos istorijos galybę ir didybę, gimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse ekskursijoje. I G klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso programoje Vilniaus Signatarų namuose bei aplankė Jono Basanavičiaus kapą Rasų kapinėse, kur pagerbė šio žymaus lietuvių visuomenės veikėjo atmintį. Gimnazijos mažieji – 1-4 klasių mokiniai – minėdami Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 10 d. važiavo į edukacinę pamoką „Legenda ir tikrovė“, vykusią Valdovų rūmuose Vilniuje ir turėjo praktines dirbtuves Taikomosios dailės muziejuje. Numatyta, kad kovo 20 dieną III G klasės mokiniai aplankys Lietuvos Respublikos Seimo rūmus.
Be edukacinių išvykų ir ekskursijų, įgyvendinant projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ veiklas, gimnazijoje buvo vykdomi ir lietuvių kalbos dienų renginiai. Vyko meninio skaitymo konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“, dailyraščio konkursas „Auksinė plunksna“, Lietuvos etninės kultūros dirbtuvės „Senojo Lietuvos kaimo gyvenimas“, pamokų ciklas priešmokyklinės grupės mokiniams „Laiškas Lietuvos sostinės įkūrėjui – kunigaikščiui Gediminui“, per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mokiniai domėjosi, ieškojo informacijos ir kūrybiškai pristatinėjo klasės draugams įdomiausius mūsų sostinės kampelius (Vilniaus arkikatedrą baziliką, seniausiąjį Lietuvoje Vilniaus universitetą, gatves, aikštes, rajonus, paminklus). I-II G klasių mokiniai domėjosi Lietuvos regionais bei rašytojais, kilusiais iš šių regionų, taip pat skaitė, nagrinėjo Gedimino laiškus bei rašė atsakymus kunigaikščiui, pasakodami, kokia Lietuva yra dabar, kaip atrodo Gedimino bokštas. Per technologijų pamokas gamino ir vaišino mokyklos bendruomenės narius tradiciniais Klaipėdos krašto lietuvių patiekalais, buvo surengta mokinių piešinių paroda „Vilnius – Lietuvos sostinė“.
Kovo 10 dieną, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, istorijos mokytoja K. Osipovič kartu su dviem IG klasės mokiniais dalyvavo šventiniame renginyje, skirtame valstybinei šventei paminėti, Vilniaus r. „Saulėtėkio“ pagrindinėje mokykloje. Mūsų gimnazijoje vyko tradicinės lietuvių šventės – Kazimierinių – mugė.
Didžiuojamės būdami piliečiais tokios garbingos ir taurios šalies, kurios tradicijos, istorija ir kultūra yra puoselėjamos, saugomos ir perduodamos iš kartos į kartą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aliona Rynkun