Żegnaj szkoło!

We czwartek 26 maja po raz ostatni dzwonek zabrzmiał dla klasy maturalnej naszego gimnazjum. Ich pożegnanie ze szkołą zapoczątkowała Msza św. w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Bezdanach.

Następnie społeczność gimnazjum wyruszyła na uroczystość przy budynku gimnazjalnym. Przyszedł wreszcie czas na podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do wzrostu tegorocznych maturzystów. Piękne, wzruszające i motywujące życzenia były od dyrektor gimnazjum p. Wiesławy Wojnicz, pełniącej obowiązki starosty Bezdańskiej gminy p. Danuty Klimaszewskiej, księdza parafialnego Arunasa Mitkewicziusa. Maturzyści podziękowali dla dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz rodziców. IVG klasie z kolei dziękowali za wspólny pobyt w szkole ich młodsi koledzy, życząc powodzenia na maturze. IIIG klasa życzyła najlepszych wyników oraz rozsądnie wybranych dalszych studiów. Podczas programu artystycznego maturzyści wykonali piosenki z tekstem podziękowania oraz pożegnania ukochanego gimnazjum. Ostatnim punktem dnia było wspólne wypuszczenie balonów oraz posadzenie drzewka przy budynku gimnazjum, które jest symbolem pamięci o uczniach. Uroczystość zakończyła się brzmieniem ostatniego dzwonka dla tegorocznych absolwentów.

Dziękujemy za wspólnie spędzone dwanaście lat. Życzymy Wam, abyście spełniali swoje marzenia i szli przez życie z uśmiechem na twarzy. Trzymamy za Was kciuki w czasie egzaminów maturalnych!

Wychowawczyni IVG klasy Ksenia Osipowicz