Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ 2022

Gimnazijoje sausio – kovo mėnesį buvo vykdomas tradicinis projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“. Šių metų veiklos buvo labai įdomios ir įvairios, jose dalyvavo nuo pačių mažiausiųjų, tai yra priešmokyklinės grupės vaikų, iki vyresniųjų gimnazijos klasių mokinių. Nepabūgę pandemijos, įsivyravusios visoje Lietuvoje, padarinių, mokiniai kibo į darbus. Viena pirmųjų projekto „Ką žinai apie Lietuvą? 2022 “ veiklų – lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etapas gimnazijoje, kuomet I-IIG klasių mokiniai pademonstravo įvairius  lietuvių kalbos gebėjimus ir skirtingų rašybos bei skyrybos taisyklių praktinį pritaikymą. Tuo tarpu jauniausieji gimnazijoje besimokantys mokiniai kūrė, piešė, kirpo  ir klijavo sveikinimo atvirukus Lietuvai „Sveikinu, Lietuva!“, konstravo bei dėliojo plakatą „Mano Tėvynė“. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Ant poezijos sparnų skrendu!“.  Ypač aktyvaus 5-IVG klasių mokinių susidomėjimo bei dalyvavimo sulaukė nacionalinis meninės kūrybos darbų konkursas  „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“, kurį kuravo gimnazijos dailės mokytoja V. Voinič. 

Šiemet, minint Pranciškaus Skorinos metus, gimnazijoje vyko pamokų ciklas, skirtas šiai sukakčiai paminėti. Įvairių klasių mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos pamokas kalbėjo apie pirmųjų spausdintų lietuviškų knygų pasirodymą Lietuvoje, jų reikšmę ir svarbą mūsų šalies kultūrai ir literatūrai. Prisiminę tai, ką sužinojo ir išmoko per istorijos ar pilietinio ugdymo pamokas, gimnazijos mokiniai šauniai dalyvavo protmūšyje „32 klausimai – Lietuvos kelias į laisvę“, viktorinose „Čia – Lietuva“, „Ar moki Lietuvos istoriją?“.

Nepamirštos ir daugiau nei šešetą metų šalies mokyklose minimos lietuvių kalbos dienos, skatinančios mokinių taisyklingos valstybinės kalbos vartojimą, puikų jos išmanymą. Prisiminę bei pakartoję pagrindines taisykles ir reikalavimus, mokiniai rašė laiškus Lietuvai, dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašau Tau, Lietuva!“, o jauniausieji kartu su tėveliais namuose skaitydami įvairias lietuviškas knygeles, gilino literatūrinį išprusimą, turtino lietuvių kalbos žodyną.

Ypač kūrybingi ir išradingi mokiniai buvo kurdami istorinį filmą, skirtą Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tuo metu pradinių klasių mokiniai piešė Lietuvos trispalvę bei, iš įvairių medžiagų meistraudami, kūrė mūsų sostinės simbolį – Vilniaus Gedimino bokštą.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad gimnazijos mokiniai iš tiesų labai domisi šalies istorija, papročiais, kalba, kultūra ir tradicijomis.

Projekto vadovė Aliona Rynkun