Tolerancijos diena Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje

Lapkričio 13 dieną mūsų gimnazijoje buvo minima Tolerancijos diena, kurios simboliu šiais metais tapo Tolerancijos Švyturys. Švyturys – tai simbolis, reiškiantis pagalbą, šviesą,  vedančią laivus į saugų uostą. Labai panašiai tolerancija nusako žmonių pakantumą, priėmimą bei  pagarbą skirtingoms pažiūroms, tautybėms, rasėms, religijoms.

Šios dienos pamokų metu mokiniai kartu su pedagogais aptarinėjo tolerancijos prasmę, žaidė įvairius žaidimus skatinančius bendradarbiavimą, tarpusavio supratingumą, žiūrėjo animacinius filmukus apie draugystę, pagalbą, atjautą kitiems. Taip pat kiekvienas mokinys arba mokinių grupė turėjo išlankstyti popierinį laivelį, kuriuo norėtų plaukti tolerancijos principais grįsto gyvenimo vandenyne.

Gyventi šių dienų pasaulyje nėra lengva, tačiau kartu labai įdomu. Svarbiausia – būti pasirengusiam priimti bei palaikyti kitaip mąstančius, kalbančius, atrodančius, gyvenančius žmones bei su jais sukurti abipusį pagarbų santykį.

Tolerancijos dienos organizatorės logopedė Agata Grebneva,

Socialinė pedagogė Viktorija Podlecka