Konkursas „Narodowe Czytanie 2019”

„Kas skaito knygas, gyvena dvigubai ilgiau“

Umberto Eko

Lapkričio 14 dieną Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijoje vyko vienas iš Lenkų kalbos savaitei skirtų renginių – „Narodowe Czytanie 2019”.

Konkurso tikslai – gabaus jaunimo gebėjimų puoselėjimas, skatinimas domėtis grožine literatūra, raiškiojo  skaitymo įgūdžių lavinimas, o taip pat dalijimasis įspūdžiais jaukioje aplinkoje. Raiškiai skaityti – nėra lengva. Kiekvienas dalyvis, skaitantis organizatorių parengtas ištraukas,  galėjo tuo įsitikinti. Mokiniai skaitė Elizos Ožeškovos, Marijos Konopnickos, Boleslovo Pruso, Stefano Žeromskio, Henriko Sinkevič kūrinių ištraukas.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti skaitymą skatinančiame renginyje. Konkursui mus paruoše lenkų kalbos mokytoja E. Klimaševskaja. Grįžusios į gimnaziją, atsivežėme diplomus, knygas, gerą nuotaiką ir naujų žinių skrynią.

Joanna Dacevič ir Kamilija Voinič, gimnazijos mokinės