Netradicinė istorijos ir pilietinio ugdymo pamoka – Lenkijos nepriklausomybės diena

Lapkričio 11 d. mūsų mokiniai ir mokytojai susirinko gimnazijos aktų salėje, kur vyko iškilmingas Lenkijos nepriklausomybės dienos paminėjimas. IIG klasės mokinės papasakojo apie Lenkijos nepriklausomybės kelią į laisvę. Taip pat peržiūrėjome trumpą filmuką apie Juzefo Pilsudskio gyvenimą.

Po vyresnių klasių mokinių istorijos pamoka tęsėsi Vilniaus universiteto bibliotekoje. Mokiniams buvo pristatyta turtinga universiteto ir jį baigusių įžymių žmonių istorija. Jie turėjo galimybę susipažinti su universiteto teritorija ir pastatais. Taip pat jie galėjo grožėtis Vilniumi iš observatorijos apžvalgos bokšto.

Pamokos apibendrinimas vyko Rasų kapinėse, kur mokiniai dalyvavo Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjime. Kartu su susirinkusiais giedojome Lenkijos ir Lietuvos himnus – bendros mūsų valstybių praeities simbolius. Pavargę bet kupini teigiamų emocijų grįžome į gimnaziją.

Istorijos mokytojos Lilija Gajevska ir Ksenija Osipovič