Edukacinė pamoka meduolių kepykloje

Spalio 22 d. mūsų gimnazijos pradinukai ir penktokai išvyko į „saldų užsiėmimą“ meduolių kepykloje. Vaikus pasitiko svetingi šeimininkai, kurie padalijo mokinius į dvi grupes. Užsiėmimo pradžioje visi dalyviai turėjo „prisiekti“, kad meduolių recepto niekam niekada neišduos, o jeigu taip atsitiktų, nusižengęs turės 5 vasaras ir 5 žiemas dirbti kepykloje neatlygintinai. Po tokios smagios „priesaikos“, kiekvienas mokinys turėjo galimybę išmokti gaminti meduolius, susipažinti su jų atsiradimo istorija. Iš minkštos, medumi kvepiančios tešlos reikėjo padaryti reikalingos formos meduolį ir vėliau jį papuošti pagaliuko pagalba. Papuošimui vaikai naudojo įvairių spalvų cukraus glajų. Kol meduoliai kepė, mokiniai žiūrėjo filmą apie Vilnių – jie sužinojo, kaip miestas atrodė prieš šimtą metų. Kiekvienas mokinys tą dieną savo rankomis pagamino ir išsivežė namo po 5 papuoštus meduolius.

Pradinio ugdymo mokytoja Franciška Jankovska