Pamoka, kuri gali išgelbėti gyvybę

Kelias į mokyklą ir atgal į namus kiekvienam pirmos klasės mokiniui tampa dideliu išbandymu, kai jį reikia negalėti be suaugusiųjų. Todėl rugsėjo pirmomis dienomis mokytojai ypač daug dėmesio skiria saugaus elgesio kelyje pamokoms, o dar įsimintinesnės tos pamokos tampa, kai jas veda pats uniformuotas pareigūnas. Taip įvyko ir mūsų gimnazijoje – pas pirmokus atvyko pareigūnė, kuri labai išsamiai papasakojo vaikams, kaip reikia elgtis kelyje: kaip teisingai pereiti gatvę, kaip elgtis išlipus iš autobuso ir pan. Pasakojimo metu mokiniai žiūrėjo pamokančius filmukus, aptarinėjo juos.

Taip pat „nauja mokytoja“ atkreipė vaikų dėmesį į pavojus, kurie tykoja kelyje tamsiu paros metu. Vyko įdomus pokalbis, mokiniai buvo aktyvūs ir gerai atsakinėjo į pateiktus klausimus, pademonstravo, kaip teisingai reikia nešioti atšvaitus, todėl gavo dovanų – atšvaitus, kad kelias namo būtų saugus.

Ana Fedorovič