VIII Lenkų kalbos mini olimpiada

Gegužės 10 dieną mūsų gimnazijos 8 klasės mokinys Artur Kondratovič dalyvavo respublikinėje Lenkų kalbos mini olimpiadoje, kuri vyko Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijoje. Į olimpiadą iš visos Lietuvos buvo deleguota 40 dalyvių, kurie 60 min. turėjo testo atlikimui ir 90 min. rašė rašinį apie savo atsakomybę gyvenime.

Kol komisija tikrino darbus, mokiniai ir mokytojai išvažiavo aplankyti Jašiūnų dvaro, kur buvo supažindinti su jo savininkų – Radvilų, Balinskių ir Sniadeckių giminių istorijomis. Vėliau aplankė Paulavos respubliką, tai buvo nedidelė valstiečių savivaldos bendruomenė, kuri gyvavo nuo 1769 iki 1795 metų, kuomet ją savo dvare įkūrė Povilas Ksaveras Bžostovskis.

Po turiningai praleisto laiko išvykos metu, vyko olimpiados apibendrinimas. Kiekvienas dalyvis gavo padėkos raštą ir fantasy žanro knygą.

Lenkų kalbos mokytoja Ana Maciulevič