Projektas „Velykų papročiai ir tradicijos“
Prieš džiugiausią ir labiausiai laukiamą pavasario šventę – Velykas mūsų gimnazijoje jau 5 metai yra įgyvendinamas projektas „Velykų papročiai ir tradicijos“. Projekto tikslas – žinių apie Velykų tradicijas mūsų krašte gilinimas, šventės prasmės aatskleidimas, skatinimas puoselėti protėvių tikėjimus ir papročius.
Šiais metai projekto pradžioje tikybos mokytoja Inesa Mackevič paaiškino pradinių klasių mokiniams šventės simboliką, supažindino su Didžiosios Savaitės svarba, Didžiojo Tridienio įvykiais.
Kitą dieną mokiniai turėjo konkurso „Velykinis atvirukas“ apibendrinimą. Konkurse dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet taip pat ir Sužionių bei Eitminiškių pagrindinių mokyklų mokiniai, Bezdonių ir Eitminiškių vaikų darželių auklėtiniai. Visi darbai buvo atlikti nepriekaištingai, kiekvienas iš jų buvo nepakartojamas ir labai gražus. Komisija turėjo nelengvą užduotį – išrinkti nugalėtojus, kuriems bus įteikti diplomai ir dovanos.
Per lenkų, lietuvių ir anglų kalbų pamokas mokiniai mokėsi rašyti sveikinimus, susipažino su kitų tautų papročiais, palygino juos.
Pagal šį projektą vyko gerumo akcija „Lašelis meilės iš mūsų mažos širdies“, kurios metu mokiniai rinko lėšas Vilniaus Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospisui. Šioje akcijoje ypač aktyviai dalyvavo tėvai. Visus surinktus pinigus kartu su mokinių atvirukais mokiniai patys nuvežė tiems, kuriems labiausiai jų reikia. Tai buvo nepakartojama gailestingumo pamoka vaikams, kurie suprato, kaip svarbu dalintis gerumu su artimaisiais.
Projektas leido mokytojams integruoti įvairius mokomuosius dalykus: tikybą, pasaulio pažinimą, dailę bei muziką. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti Bažnytinio paveldo muziejų, kuriame pristatomi įspūdingiausi auksakalystės šedevrai – Vilniaus katedros lobynas. Ekspozicijoje pristatomi vertingiausi muziejaus eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Po ekskursijos mokiniai turėjo kaušinių marginimo vašku pamoką, o vėliau patys bandė skambinti bažnytiniu varpu. Ši išvyka mokiniams paliko didelį įspūdį.
Projektas baigėsi, tačiau visų galimybių nespėjome išnaudoti ir jau turime idėjų kitiems metams. Dėkojame visiems dalyviams ir kviečiame bendradarbiauti ateityje.
Projekto koordinatorė
Ana Fedorovič