Pożegnanie z elementarzem

Dzień 22 marca w naszym gimnazjum był bardzo ważnym dniem dla klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość pożegnania uczniów z elementarzem. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości bardzo pilnie. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, tańców, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Od samego rana panowała świąteczna atmosfera – uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie uroczystości.

Na początek prowadzący powitał zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.  Następnie rozpoczęła się pierwsza część uroczystości – występ pierwszaków. Uczniowie błysnęli talentem.  Pięknie zaśpiewane piosenki, recytowane wiersze, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej była dowodem, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po zaprezentowaniu się pierwszacy musieli udowodnić, że naprawdę pasują do braci uczniowskiej i są prawdziwymi pierwszakami, a więc w drugiej części uroczystości mieli egzamin, podczas którego mogli wykazać pewną wiedzę oraz swoje umiejętności ruchowe. Po czym otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz prezenciki.

Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami i nauczycielami zrobili zdjęcia pamiątkowe i udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek. Pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila.

Wychowawczyni klasy pierwszej Tatiana Lachowicz