Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ 2019

Šiemet, švenčiant tris svarbiausias valstybines šventes – Vasario 16-ąją, Kovo 9-ąją bei Kovo 11-ąją, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos mokiniai kartu su mokytojomis įgyvendino kasmetinį projektą „Ką žinai apie Lietuvą?“. Projekto programoje buvo numatyti įvairiausi renginiai – nuo teminių paskaitų-diskusijų bei susitikimo su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais iki istorijos ir lietuvių kalbos viktorinų, konkursų ir skirtingų edukacinių išvykų.

Projektas startavo Lietuvos Valstybės atkūrimo minėjimu, kai gimnazijos bendruomenės nariams ant rankos buvo rišamos trispalvės Lietuvos vėliavos juostelės. Šis simbolis pasirinktas dalyvaujant akcijoje „ ,,Aš – tai Lietuva, Lietuva – tai aš“. Be galo noriai ir aktyviai gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse, meninio skaitymo popietėje „Tai gražiai mane augino“, lietuvių kalbos ir literatūros viktorinoje „Mano Lietuva“, piešinių konkurse „Lietuva mano širdyje“.  Taip pat, norėdami pasveikinti šalį, sukūrė įspūdingą stendą „Duok penkis Lietuvai!“, puošiantį mokyklos pirmąjį aukštą.

Vyresnių klasių mokiniai, įgyvendindami numatytas projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ veiklas, dalyvavo edukacinėse išvykose į LR Seimą, Genocido aukų muziejų, TV bokštą Vilniuje. Lietuvių kalbos žinias išbandė dalyvaudami viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“. Rašydami diktantus bei atlikdami įvairias užduotis, 5-IIG klasių mokiniai rungėsi „Raštingiausio gimnazijos mokinio“ konkurse. Rašydami rašinius meilės tėvynei temomis „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“ (J. Marcinkevičius“), „Kokią Lietuvą kurs mano karta?“ bei kurdami ir grupėse pristatinėdami miniatiūras „Kas AŠ esu?”, gimnazistai ugdė patriotiškumo jausmą. Pilietiškumui bei socialiniam aktyvumui skatinti I-IG kasių mokiniai dalyvavo teminėse paskaitose-diskusijose ,,Jie sukūrė Lietuvą. Nepriklausomybės Akto signatarai”, ,,Idomūs faktai apie Vasario 16 –ąją“, „Nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo aplinkybės”, ,,29-eri nepriklausomybės metai. Laimėjimai kultūroje, moksle ir sporte“.

Kovo 13 dieną gimnazijos salėje vyko renginys, skirtas projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ apibendrinimui bei  konkursų dalyvių ir laimėtojų apdovanojimams. Mokiniai buvo labai laimingi, gavę diplomus, padėkas bei dovanas. Projekto organizatorės tikisi ir kitais metais tokio gausaus bei aktyvaus mokinių būrio, besidominčio mūsų šalies kultūra, kalba, istorija, tradicijomis.

Projekto organizatorės Ana Maciulevič ir Aliona Rynkun