Edukacinis užsiėmimas Vilniaus Genocido aukų muziejuje

Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos 7-8 kl. mokiniai, įgyvendindami kasmetinio gimnazijos projeto „Ką žinai apie Lietuvą?“ numatytas veiklas, vasario 27 d. kartu su lietuvių kalbos mokytojomis vyko į Okupacijos ir laisvės kovų muziejų, įsikūrusį Vilniaus centre, prie Lukiškių aikštės.  Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kad Genocido aukų muziejus 1992 m. buvo įkurtas prisiminti nuo okupacijos labiausiai nukentėjusius žmones ir surinkti visą medžiagą, liudijančią siaubingą istorinę tiesą apie genocidą prieš Lietuvos gyventojus. Ekskursijos vadovė papasakojo, kad tame pačiame muziejaus  pastate anksčiau buvo įsikūrusi KGB (komitet gosudarstvennoĭ bezopasnosti) ir kitų sovietų represijos institucijų būstinė. Išklausę be galo informatyvų, išsamų bei pačiais įdomiausiais istoriniais faktais paremtą pasakojimą apie Lietuvos trėmimus, mokiniai svarstė, kokia tragiška dalia ištiko mūsų šalies gyventojus prieš 50-70 metų. Susimąstę ir kupini prieštaringų jausmų, mokiniai grįžo į mokyklą.

Lietuvių kalbos mokytojos