Dalyvavimas akcijoje Gineso rekordui pasiekti

Gruodžio 11 dieną 25 mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje Gineso rekordui pasiekti. Akcijos tikslas – pasiekti didžiausio mokinių skaičiaus, dalyvavusio vienu metu ateities technologijų tematikos pamokoje. Akcijos organizatorius – „Fundacja ArchitectsPL”. Minėdamos 100 metų Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės sukaktį,  rekordo siekė virš 100-o mokyklų Lietuvoje bei Lenkijoje.

Pamokos „Ateities technologijos mūsų gyvenime“ tikslas buvo tobulinti vaikų skaitmenines kompetencijas jų ateities skaitmeniniame pasaulyje ir skaitmeninės bendruomenės kontekste, nurodyti, kaip greitai ir kokiu būdu, naujosios technologijos pakeis mūsų pasaulį, kaip tam pasiruošti,  paaiškinti vaikams, kaip svarbu yra mokytis naujųjų technologijų, gebėti judėti technologijų pasaulyje, įgyti kompetencijas, kurios bus panaudotos  skaitmeninio pasaulio iššūkių ir užduočių sprendimui, naujoms profesijoms. Mokiniai, dalyvavę akcijoje, sužinojo, kas tai yra Daiktų Internetas, kaip įvairių jutiklių naudojimas gali pagerinti mūsų gyvenimo komfortą, tapo jaunais inžinieriais, kurie turėjo suprojektuoti išloštą ateities namo (Smart Home) dalį. Mokiniai taip pat aptarė, kokie pavojai tyko naujųjų technologijų pasaulyje, kaip galima nuo jų apsisaugoti. Mokiniai suvokė, kad technologijų vystymosi nėra galimybės sustabdyti, kad pasaulis keičiasi beprotišku greičiu, ir būtent jie savo išsimokslinimu ir kūrybiškumu taps modernios ir išsivysčiusios skaitmeninės visuomenės dalimi.

Informacinių technologijų mokytoja Regina Dubicka