Pamoka muziejuje

Kovo 21-ą dieną 50-ties mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo edukacinėje ekskursijoje į Kauną.

Mūsų kelionės tikslas – aplankyti IX Forto gynybines tvirtoves. Tai be galo įdomi muziejaus vieta. Čia nėra unikalių eksponatų, tačiau išsaugota įspūdinga gynybinė architektūra. Buvo labai smalsu sužinoti, jog Devintasis fortas – vienas Kauno tvirtovės fortų, išsidėstęs miesto šiaurės vakaruose, pastatytas 19011913 m. Pažinę muziejaus nacistinio ir sovietinio genocido istorinius artefaktus, įsiamžinome prie fašizmo aukoms 1984 m. pastatyto 32 m aukščio paminklo, primenančio mums ir ateinančioms kartos apie žiaurias represijas bei holokausto aukas.

Ekskursija buvo be galo prasminga ir naudinga. Dalyviai, kupini prieštaringų minčių bei nuotaikų, grįžo į mokyklą.

Lietuvių kalbos mokytoja Aliona Rynkun