„Dainuoju Lietuvą“

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, mūsų gimnazijoje vyko projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“, kuris truko vasario ir kovo mėnesį. Šiemet visoje Lietuvoje minint šalies valstybingumo šimtmetį, gimnazijos mokiniai ir mokytojai, atlikdami pačias įvairiausias bei įdomiausias veiklas, prisidėjo prie kitų piliečių, švenčiančių šalies gimtadienį. Projekto metu mokiniai rašė rašinius, dalyvavo respublikiniuose konkursuose, kūrė eilėraščius, rašė laiškus, piešė gražiausius piešinius, „augino“ Lietuvos medį, galiausiai pražydusį ryškiaspalviais žiedais, gamino tradicinius senovės lietuvių patiekalus, dalyvavo lietuvių kalbos bei istorijos viktorinose, rašė Nacionalinį diktantą, mokėsi bei dainavo patriotines dainas, pažino senuosius lietuvių papročius ir tradicijas.

Vasario 9 dieną vykęs renginys „Dainuoju Lietuvą“, skirtas Kovo 11-osios minėjimui, vainikavo projekto įgyvendinimą. Sugiedoję Lietuvos himną, išklausę meninio skaitymo laureatų pasirodymų, atlikę pačias gražiausias dainas apie Lietuvą ir pažiūrėję IG klasės mokinių kurtą ir pačių filmuotą filmą apie šalies nepriklausomybę, aktyviausi projekto „Ką žinai apie Lietuvą?“ dalyviai ir laimėtojai galiausiai buvo apdovanoti diplomais, pagyrimo raštais, padėkomis bei vertingomis dovanomis. Šventinę nuotaiką sukūrė renginio pabaigoje nuskambėjusi daina „Laisvė“.

Lietuvių kalbos mokytojos Aliona Rynkun, Elena Kondratovič, Ana Maciulevič