„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”  pod tym hasłem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu. Szczególną uwagę poświęciliśmy najmłodszym użytkownikom światowej sieci: uczniom klas 1-5. Trudno jest dziś znaleźć malucha, który by nie korzystał z Internetu, dlatego ważne jest od najmłodszych lat uczyć odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z usług internetowych, uczyć szacunku jak w obcowaniu na co dzień, tak i obcując za pośrednictwem Internetu.

Uczniowie klasy 8 pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego, Edyty Klimaszewskiej, przedstawili przedstawienie o niebezpieczeństwach, które czyhają w Internecie: wirusy, spam, oszuści, nieodpowiednie treści, o odosobnieniu człowieka, dla którego wirtualni przyjaciele i gry komputerowe stają się ważniejsze od obcowania na żywo. Po przedstawieniu uczniowie klas 1-5 wzięli udział w wiktorynie wiedzy o bezpiecznym Internecie. Aby zwyciężyć, musieli podać odpowiedź, jak poprawnie zachować się w konkretnej sytuacji, jaki Nick lepiej wybrać, jakiej informacji nie można podawać, kiedy należy zawiadomić dorosłych o niepokojących rzeczach. Cieszy, że pytania te nie były trudne i uczniowie wiedzieli poprawne odpowiedzi, dlatego wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

Nauczycielka technologii informacyjnych Regina Dubicka