Lietuvių kalbos diena

Šiemet Lietuva švenčia ypatingą šventę – šalies vasltybingumo atkūrimo šimtmetį. Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data, primenant, kokia yra vieninga ir atkakli lietuvių tauta, puoselėjanti šalies kultūrą, tradicijas ir kalbą. Todėl šių metų vasario 15 dieną Julijaus Slovackio gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos diena, kurios tikslas – stiprinti mokinių valstybinės kalbos vartojimo bei mokymosi motyvaciją, akcentuoti kalbos grožį, turtingumą bei archaiškumą.

Džiugu, jog Lietuvių kalbos dienos veikloje dalyvavo ir pradinių klasių mokiniai. Sudalyvavę dailyraščio konkurse, mokiniai ėmėsi darbo – kūrė, rašė, kirpo ir klijavo…Galiausiai pražydo nepakartojamo grožio „Lietuvos medis“, kurių žiedlapiuose mažieji užrašė savo kurtus eilėraščius, mintis, linkėjimus gimtajai šaliai.

Dalyvaudami viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“ lietuvių kalbos išmanymą pademonstravo vyresnių klasių mokiniai. Taisydami netaisyklingus sakinius, prisimindami lietuvių kalbos abėcėlę, dalyvaudami „Kalbos dalių mūšyje“, keldami skirtingų sakinio dalių klausimus, vyresnėliai pakartojo bei įtvirtino taisyklingos lietuvių kalbos vartojimo žianias.

Gimnazistams buvo be galo įdomu žiūrėti filmus „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą“ ir „Įsimylėję Lietuvą“, vėliau kartu su mokytojais aptarti juos, komentuoti, analizuoti. Dalyvaudami dailyraščio konkurse ir taisyklingai rašydami tekstą, mokyklos mokiniai ir mokytojai prisiminė taisyklingos kalbos vartojimo bei rašytinių lietuviškų raidžių jungimo taisykles.

Lietuvių kalbos dieną vainikavęs renginys „100 metų atkurtai Lietuvos Valstybei“ subūrė visą mokyklos bendruomenę. Sugiedoję Lietuvos himną, išklausę labai informatyvią, iliustruotą ryškiaspalvėmis nuotraukomis IG-IIG klasių mokinių prezentaciją apie Vasario 16-osios reikšmę šalies istorijai, renginio dalyviai skaitė pačių kurtus ir rašytus laiškus-sveikinimus Lietuvai šimtmečio proga. Buvo labai smalsu išgirsti, už ką mokiniai dėkoja savo Tėvynei, ko jai nuoširdžiai linki, apie kokią šalies ateitį svajoja. Renginį baigė įspūdinga mokytojos Elenos Kondratovič  pastatyta vyresnių klasių mokinių meninė kompozicija „Mes kiekvienas turim savo Lietuvą“.

Lietuvių kalbos mokytoja Aliona Rynkun