XXIX OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 6 – 7 lutego uczeń IVG klasy Dejwid Gudanec brał udział w rejonowej XXIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, która odbyła się w Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Jałówce. Tegoroczna olimpiada polonistyczna jest poświęcona 100-leciu niepodległości Polski, a mottem przewodnim są słowa Z. Herberta: „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”.

Dopóki uczniowie pisali prace twórcze, nauczyciele poloniści, którzy przybyli ze swoimi uczniami, mieli zajęcia metodyczne, podczas których dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy pedagogicznej. Polonistka naszego gimnazjum Anna Maciulewicz odczytała przemówienie na temat sposobów motywowania uczniów na nauki.

Tymczasem podczas eliminacji pisemnych Dejwid interpretował wiersz S. Goszczyńskiego „Wyjście z Polski”, a następnego dnia na odpowiedzi ustnej przedstawił komisji temat o pochodzeniu języka polskiego. Starania naszego maturzysty zostały docenione, gdyż zdobył on zaszczytne 2 miejsce. Dejwid wraz z innymi laureatami będzie reprezentował nasz rejon na krajowym etapie olimpiady w dniach 15-16 marca.

Życzymy mu powodzenia!

Anna Maciulewicz