MIĘDZYNARODOWY KONKURS – WYSTAWA „POCZTÓWKA BOŻONARODZENIOWA”

Grupa uczniów z naszego gimnazjum (Justyna Giedris z 6 klasy, Artur Kondratowicz z 7 klasy, Agnieszka Kowalewska oraz Aneta Kowalewskaja z 8 klasy) biorą udział w międzynarodowym konkursie – wystawie pt. „Pocztówka Bożonarodzeniowa”, który jest organizowany w dniach 15 grudnia – 5 stycznia. Celem konkursu jest kultywowanie i kształcenie głębszych oraz nietradycyjnych sposobów ekspresji sztuki, zachęcanie uczniów do ciekawienia się tradycjami Bożego Narodzenia, odczucie radości zbliżających się świąt; promowanie inicjatywy, kreatywności, oryginalności.

Uczniowie musieli wykonać bożonarodzeniowe pocztówki, technika wykonania była dowolna (akwarele, gwasze, aplikacje, grafika komputerowa i in.). Nasi uczniowie wycinali, wyszywali krzyżykiem i korzystali z techniki simegrafii.

Zwycięzcy otrzymają podziękowania, a spisy uczestników będą ogłoszone na stronie internetowej www.lietuviunamai.vilnius.lm.lt. Czekamy na wyniki!

Nauczycielka technologii Edyta Werkowska