Międzynarodowy konkurs matematyczny „Z matematyką przez świat”

Już po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w międzynarodowym konkursie matematycznym „Z matematyką przez świat”, który jest organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Celem konkursu jest inspirowanie, wspomaganie i prowadzenie wszechstronnej współpracy Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinie oświaty i nauki, upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów, rozwijanie umiejętności matematycznych, wdrażanie uczniów do logicznego myślenia, wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematycznych w sytuacjach praktycznych, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia oraz stymulowanie pracowitości i wytrwałości uczniów, popularyzowanie matematyki wśród dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół polskich (10–13 lat) zlokalizowanych na terenie Polski i poza jej granicami.

W tym roku laureatką I tury konkursu wśród uczestników szkół polskich na Litwie została uczennica 8 klasy Agnieszka Kowalewska i tym samym zakwalifikowała się do II tury konkursu, który odbył się w dniach 8-14 października w Ostródzie, gdzie również zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Nauczycielka matematyki Regina Dubicka