Święto inauguracji gimnazjum

5 maja odbyło się święto inauguracji naszego gimnazjum. O godz. 12.00 w miejscowym kościele zebrała się społeczność szkolna oraz przybyli goście, aby modlić się w intencji uczniów, nauczycieli, administracji i rodziców. Po Mszy św. uroczysty pochód skierował się do gimnazjum, przy którym został poświęcony nowy szkolny mikrobus. Następnie dostojni goście, a byli to przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, europoseł Waldemar Tomaszewski, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”, poseł Józef Kwiatkowski, poseł na Sejm RL Leonard Talmont, mer rejonu wileńskiego Maria Rekść, zastępca kierownika Wydziału Oświaty rejonu wileńskiego Sofia Ryżowa, starosta gminy Bezdany Michał Janczewski, ksiądz Arūnas Mitkevičius oraz dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz uroczyście przecięli wstęgę.

Następnie w auli gimnazjum odbyła się artystyczna część imprezy, podczas której pani dyrektor podziękowała przedstawicielom władzy, gronu pedagogicznemu, uczniom i rodzicom za pracę, którą włożyli starając się o otrzymanie statusu gimnazjum. Szczególne wyrazy podzięki skierowała władzom samorządowym za renowację gmachu szkolnego, odnowioną kotłownię, nowe boisko i szkolny mikrobus.

Z kolei goście składali życzenia i cieszyli się, że nasza młodzież będzie mogła otrzymać średnie wykształcenie w swojej miejscowości. Mer rejonu wileńskiego Maria Rekść oraz zastępca kierownika Wydziału Oświaty rejonu wileńskiego Sofia Ryżowa, wręczyły zasłużonym nauczycielom dyplomy gratulacyjne. Pan Waldemar Tomaszewski życzył szkole dalszych sukcesów i sprezentował obraz Jezusa Miłosiernego. Uczniowie zaś z okazji święta zaprezentowali zebranym program artystyczny.