BĄDŹCIE DOBRZY JAK CHLEB

„Powinno się być jak chleb,
który dla wszystkich leży na stole
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić
i nakarmić się, jeśli jest głodny.”
św. Brat Albert

27 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum  wraz z księdzem parafii Bezdan, Arunasem Mitkiewicziusem oraz  nauczycielką od religii Inesą Mackiewicz gościli z występem w Centrum Opiekuńczo-Rehabiltacyjnym   „Senevita“ , nieopodal Bezdan. Koło dramatyczne „Skrzat“  pod kierownictwem nauczycielki od języka polskiego Edyty Klimaszewskiej  przedstawili inscenizację „Szczęście jest wśród nas“. Pacjenci z ciekawością oglądali  występ młodzieży.  Niektórzy, żeby obejrzeć przedstawienie, musieli  wyjechać na korytarz na wózkach  inwalidzkich.  Po przedstawieniu  pacjenci zostali obdarowani laurkami , które własnoręcznie wykonali uczniowie. Takie spotkania jest zawsze wzruszające, bowiem pozwala chorym, samotnym  poczuć odrobinę świątecznej atmosfery, a młodym ludziom podzielić się radością i własnym dobrym sercem.
Wizyta była dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Nauczycielka religii Inesa Mackiewicz