Angielski na wesoło

W zimne wiosenne popołudnie, 25 kwietnia bieżącego roku, uczniowie klas 3 i 4 naszego gimnazjum zebrali się razem, aby wypróbować swe siły w wiktorynie z języka angielskiego „Learning English is Fun“. Z dużą chęcią i zapałem do pracy uczniowie przedstawili swe drużyny. Pięknie zaśpiewali wesołą angielską piosenkę „Clap your hands“, która jeszcze bardziej rozluzniła panującą w klasie atmosferę. A po tym, uczniów czekała już bardziej poważna praca – rozwiązywanie różnorodnych zadań z języka angielskiego. Początkujący językoznawcy mieli wspaniałą okazję sprawdzić swoją wiedzę z już znanych dla nich tematów – słownictwa, gramatyki… Obie drużyny osiągnęły bardzo dobry rezultat i za to każdy uczestnik wiktoryny otrzymał dyplom oraz prezent. Uczniowie jeszcze raz przekonali się, że nauka języków obcych jest wesołym i pożytecznym procesem i dla każdego z nas otwiera wciąż nowe horyzonty.

Nauczycielka języka angielskiego Justyna Dacewicz

Udział w rejonowym konkursie „Semafor”

24 kwietnia drużyna przedstawicieli klas początkowych naszego gimnazjum, na czele z kapitanem Tomaszem Kuczinskasem, wzięła udział w rejonowym konkursie wiedzy o ruchu drogowym „Semafor”, który odbył się w Gimnazjum „Rytas” w Rudaminie. Uczniowie rywalizowali w dziewięciu konkurencjach.  Wiedzę uczniów oceniała licznie zgromadzona ekipa policjantów oraz nauczyciele-metodycy. Zadania potrzebowały jak teorytycznej wiedzy, tak też praktycznych nawyków  przejścia przez jezdnię. Podsumowując wiedzę konkursanktów jury wybrało 2 drużyny z 11 szkół rejonu, które będą kontynuować walkę o zdobycie 1 miejsca w republikańskim konkursie „Semafor”. Nasza drużyna chociaż i nie popadła do finału, jednak godnie reprezentowała sweje gimnazjum. Za udział w konkursie zostaliśmy nagrodzeni dyplomem uznania oraz prezentami, a nauczycielka, szykująca je do tego konkursu – „Imiennym podziękowaniem”.

Anna Fedorowicz