Mėnuo: 2021 May
Konkursas „Žmonės, vietos, įvykiai“
Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo projekte „Žmonės, vietos, įvykiai”. Projektas vyko nuo kovo 15 d. iki gegužės 31 d. Šios iniciatyvos tikslas – svarbių literatūrinių metinių ir Gegužės 3‑iosios Konstitucijos dienos paminėjimas bei žinių apie savo gyvenamąją vietą pagilinimas. Mokiniai turėjo paruošti kalbą pasirinkta tema pagal amžiaus grupes.
Kamila Wojnicz užėmė III vietą 9–10 kl. mokinių amžiaus grupėje (Tema: Gegužės 3‑iosios Konstitucija – laisvės simbolis).
Edyta Klimaszewska
VI mokyklinių teatrų festivalis „Mi*m”
Vėžliai
Gegužės 23 d. yra Tarptautinė vėžlių diena, todėl mūsų parengiamojoje grupėje “Nykštukai” ta diena buvo skirta pažinčiai su šiais ropliais.
Diena prasidėjo žaidimu „Štai mano vėžlys“, vaikai smagiai mokėsi atmintinai eilėraštuko su judesiais. Jie klausinėjo, ką vėžliai nešioja ant nugaros, ar jie turi nosį ir ausis. Sužinojo, kad šie ropliai gyvena virš 100 metų, o dėl savo sunkaus šarvo, kuris dengia jų kūną, juda labai lėtai. Užsiėmimo pabaigoje vaikai iš burbulinės pakavimo plėvelės sukūrė sau žaislinius vėžliukus.
Inesa Mackevič
Paskutinio skambučio šventė
Muilo burbulo šventė
Mūsų parengiamojoje grupėje „Nykštukai“ buvo linksma ir smagu, kai vaikams buvo organizuota Muilo burbulo šventė. Vaikai pūtė didelius ir mažus, stebuklingus ir įvairiaspalvius burbulus, kurie skriejo į dangų. Visi džiaugėsi švente, kieme aidėjo vaikų juokas, ypač mažiesiems patiko gaudyti į visas puses skriejančius burbulus. Jie tapo „gigantiškų burbulų ekspertais“. Mūsų auklėtiniai ne tik smagiai leido laiką, bet ir atliko kvėpavimo pratimus.
IG KLASĖS MOKINYS ARTUR KONDRATOVIČ LAIMĖJO PIRMĄ VIETĄ EKONOMIKOS ŽAIDIME „BOSAS NE BASAS“
Balandžio 23 d. mūsų mokyklos gimnazistų komanda priėmė VILNIUS TECH Verslo vadybos fakulteto Ekonomikos inžinerijos katedros iššūkį ir, paskatinti ekonomikos ir verslumo mokytojos Gražinos Gricevičienės, dalyvavo ekonomikos žaidime ,,Bosas ne Basas“. Dalyviai, prisijungę prie Kahoot elektroninės platformos, atsakinėjo į klausimus, tokiu būdu pasitikrindami savo gebėjimus ekonomikos srityje ir įsivertindami galimybę rinktis ekonomikos inžinerijos studijas. Įveikę pirmąjį etapą, gegužės 6 d. komanda dalyvavo finaliniame šalies mokinių ekonomikos žaidime, kuris vyko nuotoliniu būdu, naudojant Zoom ir Kahoot elektronines platformas. Finale savo jėgas išbandė 21 mokykla.
Geriausiai sekėsi IIG klasės mokiniui Artūrui Kondratovič, kuris laimėjo pirmą vietą.
Sveikiname Artūrą!
Ekonomikos ir verslumo mokytoja Gražina Gricevičienė
Matematikos konkursas „Kengūra”
Kovo 18 d. vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra”. Jame dalyvavo 28 mūsų gimnazijos mokiniai, iš kurių 13 pateko į Vilniaus rajono geriausių mokinių dešimtuką savo bendraamžių grupėse:
Agnieška Kovalevska (IIIG) – 2 vieta;
Aneta Kairytė (IG) – 4 vieta;
Aneta Juchnevič (IIIG) – 5 vieta;
Modesta Ravluškevič (IG), Paulina Mackevič (IIIG) – 6 vieta;
Daniel Aškelovič (7 kl.), Tomas Kučinskas (8 kl.), Aneta Kovalevskaja (IIIG) – 7 vieta,
Joana Dacevič (IG), Daniel Maciulevič (IG) – 8 vieta;
Skaistė Lašinytė (6 kl.), David Liachovič (7 kl.), Kamilija Voinič (IG) – 9 vieta.
Džiaugiamės, kad nepaisant nuotolinio mokymosi sunkumų, mokiniai noriai išbando savo jėgas įvairiuose konkursuose ir linkime tolesnės sėkmės.
Matematikos mokytojos Hendrika Savel, Regina Dubicka
Akcija „Darom”
Gegužės 3-osios Konstitucijos dienos minėjimas mūsų gimnazijoje
2021 metais minime 230-ąsias Lenkijos Karalystės ir Lietuvos
Didžiosios Kunigaikštystės Konstitucijos, pasirašytos 1791-me gegužės 3 dieną, metines. Tai labai svarbus dokumentas, kuris amžiams įėjo į istoriją kaip pirmoji konstitucija Europoje ir antroji pasaulyje, o pagrindiniai joje įtvirtinti principai ir jos dvasia gyvuoja ir šiandien. Lenkijos Konstitucijos dienos proga mūsų gimnazijoje buvo įgyvendintas projektas „Konstitucijos dienos šventė“. Projekto tikslas buvo ugdyti vaikų ir jaunimo patriotinius jausmus, tautinę savimonę, skatinti domėtis istoriniais įvykiais, gilinti turimas žinias.
Pagal šį projektą mokiniai turėjo netradicines integruotas gimtosios kalbos ir istorijos pamokas, kurių metu pagilino savo žinias apie Lenkiją ir Lietuvą, jų bendrą istoriją. Mokiniai kūrė pristatymus apie žymias asmenybes, o taip pat suprojektavo filmą apie savo gimtinės grožį. Per literatūros pamokas analizavo patriotinius kūrinius, kuriuose aprašyti mūsų tautai svarbūs istoriniai momentai, o istorijos pamokose tyrinėjo tų laikų nuotraukas.
I-IIIG klasių mokiniai dalyvavo istorijos konkurse, o jaunesni jų draugai dailės ir technologijų pamokose kūrė kūrybinius darbus, kuriuose atskleidė Tėvynės grožį ir bandė perteikti šios konstitucijos reikšmę tautai.
Dėkojame visiems, kas prisidėjo prie projekto įgyvendinimo. Tikime, kad tautos protėviai didžiuojasi šiuolaikine jaunąja karta – didvyrių pasiaukojimas gyvuoja jaunimo širdyse.
Edita Klimaševska
[ngg src=”galleries” ids=”17″ display=”basic_slideshow”]