Žemės diena

Parengiamojoje grupėje „Nykštukai“ vyko Žemės diena. Mūsų auklėtiniai svarstė tą dieną, iš kur atsiranda drugeliai, kaip pasodinti medžius ir kodėl čiulba paukščiai.  Gamta – tai mūsų gyvenimo dalis, todėl rūpintis ja yra mūsų visų pareiga.

Edukacinių užsiėmimų metu vaikai sužinojo, kaip reikia puoselėti gamtą ir aplinką. Praktiškai išbandė atliekų rūšiavimą – patys galėjo pasirinkti konteinerio spalvą ir surūšiuoti šiukšles. Peržiūrėjome daug gražių gamtos kraštovaizdžių nuotraukų ir nuotraukų, kuriuose gamta yra suniokota žmogaus.

Tai buvo puiki diena, kuri visiems labai patiko.

                                                                                                      Inesa Mackevič

Pavasaris pas ,,Nykštukus”

Pavasarį gamta bunda po žiemos miego. Mūsų gimnazijos priešmokyklinė grupė    ,,Nykštukai” irgi tapo energingi ir nutarė savo energiją išnaudoti kūrybingai – jie papuošė grupėje langus. Tikimės, kad po tokio poelgio pas mus labai greitai atkeliaus tikras pavasaris, o su juo saulėti ir šilti orai, kurie taps mums energijos šaltiniu.

Inesa Mackevič

Pavasariniai darbai

Priešmokyklinės grupės ,,Nykštukai” auklėtiniai nutarė sutvarkyti šalia mūsų gimnazijos esančią teritoriją. Jie tam pasiruošė kruopščiai iš anksto: gavo pirštines ir šiukšlių maišus. Vaikams šis darbas labai patiko, todėl jie pririnko visą didelį maišą šiukšlių. Vaikai ne tik padarė gerą darbą, bet ir smagiai praleido laiką gryname ore.

 

Lietuvos 5–8 kl. mokinių Gamtos mokslų–biologijos olimpiada

Šių metų kovo 24 d. Lietuvos 5–8 kl. mokinių Gamtos mokslų – biologijos olimpiadoje dalyvavo trys gimnazijos mokiniai. Džiaugiamės ir didžiuojamės 6 klasės mokinės – Brigitos Čaplinskos rezultatais ir pelnytu pagyrimo raštu.

Nuoširdžiai sveikiname bei linkime sėkmės ateityje!             

Biologijos mokytoja Edita Karpovič – Pilipavičienė

Pagyrimo Raštas

 

Puoselėjame Velykų tradicijas

Velykos – svarbiausia ir seniausia krikščionių šventė. Pavasarį bundant gamtai susipina religinės ir liaudies tradicijos, kurios primena mums apie protėvių gyvenimo būdą ir papročius.

Mūsų gimnazijoje jau keletą metų vykdomas projektas „Velykų tradicijos ir papročiai“. Stengiamės, kad mokiniai pažintų šios šventės prasmę, puoselėtų tradicijas.

Šiemet integruotų pamokų metu mokiniai susipažino su įvairiais senais Velykų papročiais, sužinojo, kurie iš jų puoselėjami ir mūsų laikais. Per gimtosios kalbos pamokas mokiniai skaitė eilėraščius, pasakojimus apie šventę, mokėsi rašyti sveikinimus. Paruošiamosios grupės vaikai deklamavo eilėraščius. Buvo rodomi filmai apie tai, kaip švenčiamos Velykos įvairiose šalyse. Muzikos pamokų metu mokėmės dainų.

Šiemet suorganizavome zoninį kūrybinių darbų konkursą „Velykinės dekoracijos“. Be mūsų gimnazijos mokinių jame dalyvavo Eitminiškių ir Sužionių pagrindinių mokyklų pradinukai.

Konkurso nugalėtojais tapo:

priešmokyklinės grupės auklėtiniai – Deividas Lialko, Lukas  Šumskas, Ksenija Zinkevičiūtė.

1 ir 2 klasių kategorijoje:  

I vieta – Milena Gulbickaja, Bezdonių J. Slovackio gimnazija; 

II vieta – Kornelija Buividaitė, Sužionių pagrindinė mokykla; Pavel Dubov, Bezdonių J. Slovackio gimnazija;

III vieta – Adrijana Binder, Sužionių pagrindinė mokykla; Glorija Podleckaja, Bezdonių J. Slovackio gimnazija.

3 ir 4 klasių kategorijoje:  

I vieta  –  Davidas Mikielevičius, Eitminiškių  pagrindinė mokykla;

II vieta –  Tomaš Šylinski, Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija;

III vieta – Ernestas Kondratas, Eitminiškių pagrindinė mokykla, Daniel Semaško ir Elijus Pajančkovski, Bezdonių J. Slovackio gimnazija.

Sveikiname nugalėtojus! Dėkojame konkurso dalyviams ir jų mokytojoms.

Projekto koordinatorė Ana Fedorovič

Saugūs kelyje

Nors šiemet mokomės nuotoliniu būdu, mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose. Vienas iš jų –  „Augu saugus ir atsakingas“.

Kiekviena mėnesį mokiniai iš organizatorių gauna užduotį-šūkį. Pagal jį reikia sukurti filmuką, kryžiažodį, pristatymą arba plakatą. Atlikdami užduotis mokiniai geriau susipažįsta su kelių eismo taisyklėmis, tinkamu elgesiu kelyje ir viešajame transporte.

Sausio mėnesį paruošėme filmuką „Žinai  kelių eismo taisykles – nieko blogo tau neatsitiks“. Vasarį per pamokas kalbėjome apie elgesį transporto priemonėse, sukūrėme  iš mokinių piešinių prezentaciją. Kovas buvo skirtas važiavimo dviračiais taisyklėms. Balandį vyksta paskutinis projekto etapas.

Ana Fedorovič

Metodinė diena „Švietimo naujovės bei aktualijos“ gimnazijoje

2021 m. balandžio 7 dieną gimnazijoje vyko nuotolinė metodinė diena „Švietimo naujienos bei aktualijos“. Mokykloje dirbantys pedagogai skaitė pranešimus, dalijosi gerąja patirtimi. Buvo be galo įdomu, naudinga ir prasminga klausytis pranešimų apie šiuolaikinių technologijų, įvairiausių kompiuterinių programų taikymą įgyvendinant nuotolinį ugdymą, taip pat daug informacijos pateikta bei aptarta apie mokinių bei mokytojų tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo pagrindus, smalsu buvo išgirsti patarimus, kaip išlaikyti klasės dėmesį mokantis per nuotolį, nemažai metodinės dienos pranešimų buvo skirta projektinės veiklos kaip mokinių kūrybiškumo skatinimo priemonės aptarimui, fizinio aktyvumo ir tarpdalykinio integravimo problematikai ir tematikai aptarti. Išklausę pranešimų, mokytojai diskutavo, analizavo bei aptarinėjo išgirstą medžiagą, naujienas, įdomybes ir aktualijas. Tikimasi, jog ateityje taip pat aktyviai mūsų gimnazijos mokytojai norės dalintis gerąja patirtimi, išgirsti kolegų pasisakymus, domėtis švietimo inovacijomis.

Metodinės tarybos pirmininkė A. Rynkun

Poezijos šventė

Kovo 26-31 dienomis vyko deklamavimo konkursas „Poezijos šventė“ Vilniaus regiono mokyklų 1-4 klasių mokiniams. Konkurso tikslas buvo populiarinti gimtosios kalbos grožį, pažadinti vaikų jautrumą žodžio kultūrai, supažindinti su vertingiausiais vaikų literatūros kūriniais ir lavinti deklamavimo įgūdžius.

Mūsų mokyklą šiame konkurse pristatė du mokiniai: Glorija Podleckaja ir Jemeljan Paknys.

Čia pateikiami dalyvių rezultatai:

3 vieta (tarp 2 klasių) – Glorija Podleckaja,

1 vieta (tarp 4 klasių) – Jemeljan Paknys,

Sveikinam!

Lenkų kalbos epistolinis konkursas „Julijaus laiškas“

Balandžio 3 d. minėjome mūsų gimnazijos globėjo, Julijaus Slovackio, 172 mirties metines. Ta proga lenkų kalbos mokytojos Edita Klimaševska, Ana Maciulevič ir Tatjana Liachovič organizavo Nemenčinės zonos mokyklų 5-11 klasių mokinių epistolinį konkursą „Julijaus laiškas“.

Konkurso tikslas buvo supažindinti ar priminti mokiniams apie Julijaus Slovackio asmenybę ir kūrybą, priminti dalyviams laiškų rašymo taisykles, etikos normas, propaguoti skaitymą ir ugdyti kūrybiškumą. Laiškas turėjo būti parašytas ranka, apimtis – apie 150 žodžių. Dalyviai galėjo rinktis iš 4 temų, tačiau populiariausias buvo laiškas mamai, kuriame mokiniai dėkojo už rūpestį ir šilumą, meilę ir vaikystės džiaugsmą. Antroje vietoje atsirado laiškas Julijui Slovackiui, kuriame jaunieji skaitytojai dėkojo poetui už jo kūrinius. Kiek mažiau dėmesio sulaikė laiškai, kuriuose reikėjo remtis konkrečiais poeto eilėraščiais.

Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo tarp mokinių – gavome virš 40 laiškų. Šiais laikais bendravimas elektroniniais laiškais tapo kiekvieno iš mūsų kasdienybe. Gaila, kad tradicinis laiškų rašymas jau praeitis, o mokiniai šio meno turi mokytis per gimtosios kalbos pamokas. Laiškų rašymas ranka, o ne kompiuteriu, ne tik lavina vaizduotę, ugdo kūrybiškumą, bet ir gali suteikti vaikams ir suaugusiems daug teigiamų emocijų. Konkurso dalyvių darbai buvo labai turiningi ir įdomūs, komisija turėjo sunkią užduotį – išrinkti geriausius. Geriausių laiškų autorių buvo apdovanotas garbingais diplomais. Visi dalyviai gavo padėkos raštus ir dovanėles.

Sveikiname nugalėtojus! Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir jų mokytojams.

                                                                                 Ana Maciulevič, Edita Klimaševska

1 2