Mūsų deklamuotojų sėkmė

Kovo 22 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Nemenčinės krašto mokyklų deklamavimo konkurse „Poezijos šventė“, kuriame dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Galime pasidžiaugti, kad iš 4 mūsų mokyklos atstovų du laimėjo pagrindinius prizus:

  • Glorija Podleckaja (2 klasės mokinė) I vieta, mok. A. Fedorovič;
  • Jemeljan Paknys (4 klasės mokinys) I vieta, mok. L. Latyševič.

Nugalėtojai dalyvaus regioniniame konkurse. Konkurse taip pat dalyvavo 1 klasės mokinys Dariuš Šylinski ir 3 klasės mokinys Damian Seniut.

Linkime sėkmės!

Anna Fedorovič

 

Vandens diena

Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena.
Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.

Mūsų gimnazijos 5 – 6 klasės mokiniai, gamtos pamokų metu, su mokytoja kalbėjo apie vandens naudą ir svarbą žmogaus organizmui. Išsiaiškino, kad kiekvienas žmogus per dieną turėtų išgerti apie 2 litrus vandens. Sužinojo, kad vanduo skatina maisto virškinimą, maisto medžiagų pasisavinimą; įeina į kraujo sudėtį. Tam, kad turėtume gražius plaukus ar sveiką odą, reikia gerti pakankamai vandens. Mokiniai dalijosi savo patirtimi, kaip jiems sekasi gerti vandenį, ar vis tik jį pakeičia kitais gėrimais. Mokiniai linkėjo vieni kitiems ir kiekvienam gerti vandenį, kad būti sveiku.

Biologijos mokytoja Edita Karpovič Pilipavičienė

 

 

Nuotykis su matematika

Kovo 15-19 dienomis mūsų gimnazijoje parengiamosios grupės auklėtiniams ir 1-4 klasių mokiniams vyko Matematikos savaitė. Gimnazijos Pradinių klasių metodinės grupės mokytojai inicijavo projektą „Pradedantysis matematikos žinovas”. Projekte dalyvavo Nemenčinės krašto mokyklų 1-4 klasių mokiniai. Projekto tikslas – sudominti mokinius matematika, atskleisti jos įdomybes ir parodyti mokiniams, kad matematika-tai ne vien skaičiai ir formulės. Pagal šį projektą mokinių kiekviena diena buvo skirta kokiai nors veiklai pvz.: Daugybos lentelės diena, Geometrinių figūrų diena, Matematikos konkurso „Kengūra“ diena ir kt.  Tai nebuvo įprasti testai ir užduotys, ši veikla suteikė daug teigiamų emocijų ir geros nuotaikos. Mokiniams kartais net nereikėjo prisiminti formulių, o tik logiškai mąstyti ir norėti žaisti. Viena diena buvo skirta dailės darbų konkursui. Paskutinę dieną vyko konkurso apibendrinimas ir nugalėtojų apdovanojimai.

Dailės konkurso nugalėtojai:

1 vieta- Milena Gulbickaja, 2 kl., Bezdonių J. Slovackio gimnazija

2 vieta – Gabriela Lapackaitė, 3 kl., Eitminiškių pagrindinė mokykla

3 vieta – Adam Augustinovič, 4 kl., Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija

Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

                                                                        Projekto koordinatorė Liudmila Latyševič

 

Projektas „Praeitis byloja…“

2021-uosius Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus Lietuvos valstybės archyvų metais, visoje šalyje vykdomi įvairiausi renginiai, minėjimai, projektai, skirti šimto metų sukakčiai paminėti. Iš tiesų, tai puiki proga prisiminti praeitį, pasidomėti dokumentiniu paveldu, atskleidžiančiu užmarštin nugrimzdusią šalies, giminės, šeimos istoriją. 

Vilniaus rajono mokyklų mokiniai, minėdami Archyvų metus, dalyvavo projekte „Praeitis byloja…“, kurį inicijavo mūsų gimnazija. Projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi šeimos ir giminės praeitimi, istorija. Šių metų vasario bei kovo mėnesį trukusiame projekte dalyviai, pasitelkę įvairius informacijos rinkimo ir kaupimo šaltinius, ieškojo, analizavo, sistemino medžiagą, pasakojančią apie svarbiausius, jautriausius jų šeimos ar giminės istorijos tarpsnius. Buvo be galo įdomu atrasti senus daiktus, dokumentus, nuotraukas, laiškus, maldaknyges, monetas, medalius… visa, kas kažkada priklausė jų protėviams, kas iki šių dienų išlikę kaip brangiausi praeities prisiminimai. Jautriomis ir neretai skaudžiomis senelių, prosenelių pasakotomis praeities istorijomis jaunieji projekto dalyviai dalinasi aprašydami vienokius ar kitokius senovinius daiktus, bylojančius apie prieš daugybę metų šeimoje ar giminėje patirtas netektis, prievartą, badą, karo baisybes, tremtį… Tačiau, kad ir kokius sunkumus bei negandas mūsų senoliams teko patirti, jie nepabūgo, neprarado vilties, o atvirkščiai – gyveno šventai tikėdami gražia ir šviesia ateitimi, melsdavosi, dirbo, kūrė šeimas, švęsdavo šventes, saugojo ir brangino tai, ką turi. 

Daugelis projekte dalyvavusių mokinių teigia, jog jausmai, emocijos ir išgyvenimai, patirti įgyvendinant projekto „Praeitis byloja…“ veiklas, – neįkainojami. Tik dabar jie iš tiesų suvokė, kokia nelengva dalia teko jų bočiams, kokie gyvenimo vingiai nubloškė protėvius toli nuo tėvynės ir gimtųjų namų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Vilniaus rajono mokyklų mokiniams, aktyviai dalyvavusiems projekte bei mokytojoms, gelbėjusioms mokiniams rengiant aprašomuosius darbus.

Visus kviečiame į virtualią mokinių darbų parodą „Praeitis byloja…“ (žiūrėti nuorodoje):  https://www.youtube.com/watch?v=UZV-lSR3ow4

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aliona Rynkun

 

„Nykštukai“ ruošiasi Velykoms

Velykos – graži pavasario šventė. Tai laikas, kai gamta bunda po žiemos miego, aplinkui vyrauja žalia spalva, kuri simbolizuoja gyvenimą ir viltį.  Rėžiukai – tradicinis Velykų stalo papuošimo elementas, kurį sugalvojo pasodinti mūsų gimnazijos parengiamosios grupės „Nykštukai“ auklėtiniai. Visų pirma vaikams buvo paaiškinta, kaip rėžiukus reikia daiginti, kaip padaryti, kad galėtume juos išauginti ir po to suvalgyti pusryčiams. Vėliau vaikai sužinojo, kad rėžiukų daiguose yra daug vitamino C, B grupės vitaminų, mineralų ir mikroelementų (kalio, magnio, kalcio, geležies, chromo ir jodo).

Kviečiame šiandien namuose pasodinti rėžiukų. Tam Jums reikės:

  • plastikinės lėkštės;
  • gabalėlio vatos/ gali būti kosmetiniai vatos diskeliai;
  • vandens;
  • rėžiukų sėklų.

Vaikas turi sudėti storą sluoksnį vatos ar kosmetinių vatos diskelių ant lėkštės, po to vienu sluoksniu sudėti sėklas ir jas palaistyti. Vėliau lėkštę su sėklomis reikia pastatyti ant palangės. Kiekvieną dieną vaikai turi prižiūrėti savo daigus: nepamiršti palaistyti, galima pauostyti, stebėti, kas vyksta lėkštėje. Per Velykas visa šeima džiaugsis prie šventinio stalo, kurį puoš savarankiškai išauginti rėžiukai. 

Linkime sėkmės!

                                                                                Inesa Mackevič

Meninio skaitymo konkurso „Žiemos paukštužėlė“ nugalėtojai

Šių metų kovo 9 dieną Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje vyko jau tradicija tapęs pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žiemos paukštužėlė“. Nuotoliniu asinchroniniu būdu pasirodė Nemenčinės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinio centro tautinių mažumų mokyklų 1-4 klasių mokiniai. Konkurse skaitovai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes – 1 ir 2  bei 3 ir 4 klasių mokinių amžiaus grupes.

 
Nuoširdžiai sveikiname mūsų gimnazijos mokinius, konkurse gynusius mokyklos garbę ir laimėjusius prizines vietas:
I vieta (1-2 klasių mokinių amžiaus grupėje)  – antrokė Glorija Podleckaja (mokyt. A. Rynkun)
II vieta (1-2 klasių mokinių amžiaus grupėje) – antrokė Darija Paknytė (mokyt. A. Rynkun)
II vieta (3-4 klasių mokinių amžiaus grupėje) – ketvirtokas Jemeljan Paknys (mokyt. A. Maciulevič)
Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės ateityje!

Lietuvių kalbos mokytojos

VILNIAUS RAJONO 9–10 KLASIŲ MOKINIŲ ANGLŲ KALBOS KONKURSAS

Kovo 2 dieną Google Classroom platformoje vyko Vilniaus rajono 9 – 10 klasių mokinių anglų kalbos konkursas, kuriame dalyvavo 34 mokiniai iš pagrindinių mokyklų ir gimnazijų.

Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis anglų kalba ir šia kalba kalbančių šalių kultūra, plėtoti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti mokinių bendradarbiavimą panaudojant kalbinius gebėjimus, motyvaciją mokytis savarankiškai.

Mokiniai atliko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atsiųstas užduotis (raštu ir žodžiu). Jų žinias vertino organizavimo ir vertinimo komisija.

Mūsų gimnazijai atstovavo mokiniai Artur Kondratovič ir Daniel Maciulevič. Berniukai parodė gerus rezultatus esant stipriai konkurencijai ir įveikiant įmanomas technines kliūtis. Tikimės, kad kitais metais jie bus prizininkų sąraše ir parodys savo patobulintus anglų kalbos įgūdžius.

Sveikiname konkurso dalyvius ir linkime sėkmės tolimesniuose moksluose!

Anglų kalbos mokytoja-metodininkė Inga Kondratovič

Pavasarinis eksperimentas

Mūsų gimnazijos parengiamosios grupės „Nykštukai” auklėtiniai susipažįsta su naujomis raidėmis. Naują raidę jie turi surasti pratybų sąsiuvinyje, o po to įvardyti ten nupieštus daiktus iš tos raidės. Taip jie atrado svogūno su gražiais laiškais paveikslėlį, kuriuo labai susidomėjo. Taip kitą dieną ant palangės atsirado indelis su vandeniu ir svogūnu. Vaikai labai laukia, kada pasirodys pirmieji laiškai, o klasėje pakvipo pavasariu.

Kviečiame prie šitos veiklos, kurią pavadinome „Kartu sodiname svogūną“, prisijungti namuose ir vaikų tėvelius.  Tėvai turėtų paruošti visus reikalingus daiktus: indelį su vandeniu, žemės ir svogūną. Tada paaiškinti vaikui, ką reikės daryti ir kartu pasodinti svogūną, jį palaistyti ir pastatyti ant palangės, vėliau sutvarkyti darbo vietą. Tikimės, kad tėveliai susidomės ir prisidės prie mūsų, taip pat labai lauksime nuotraukų, kuriuose atsispindės visas darbas. Linkime sėkmės!

                                                                                                             Inesa Mackevič

Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“

Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ daugelį metų yra įgyvendinamas mūsų gimnazijoje. Tradiciškai jis prasideda vasario mėnesį ir baigiasi kovo viduryje, apibendrinant visas istorines bei patriotines veiklas, susijusias su pagrindinėmis Lietuvos valstybės šventėmis.

Šiais metais technologijų pamokų metu mokiniai atliko Lietuvos miestų herbų bei vėliavų stilizuotus kūrybinius darbus.  5-10 klasėse vyko meninio skaitymo konkursas „Mano tėvynė“. Lietuvių kalbos bei istorijos mokytojos vedė pamokų ciklus: „Marija Gimbutienė – archeologė, antropologė, archeomitologijos pradininkė“, „Vytautas Mačernis – jauniausias literatūros klasikas“, „Lietuvos kelias į Laisvę“. Lietuvių kalbos pamokose vyko virtuali ekskursija po Lietuvą, mokiniai turėjo galimybę sužinoti pasirinkto  Lietuvos miestelio istoriją, legendą bei kilmę. 

IG klasės mokiniai padarė informacinį filmuką apie Lietuvos valstybės pasiekimus. Filmuke mokiniai pristato mūsų šalies pasiekimus politinėje, ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje srityse.

Nepaisant pandeminės situacijos, mūsų gimnazijoje vyko koncertas, skirtas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Koncertas vyko nuotolinių būdu, mokiniai atliko patriotines dainas, kurias muzikos mokytoja surinko viename šventiniame filmuke.

Kaip ir kiekvienais metais projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ sulaukė didelio susidomėjimo tarp pradinukų, kurie labai aktyviai įsitraukė į įgyvendinamas veiklas. 1-4 klasių mokiniai ugdėsi taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius dalyvaudami dailyraščio konkurse „Gražiausi žodžiai Lietuvai“. Norėdami dar labiau tobulėti dirbant nuotoliniu būdu, jie lavino savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius žaisdami  mokomąjį interaktyvų žaidimą „Lietutis“. Gražiausi žodžiai Lietuvai skambėjo poezijos popietės „Atskrido poezijos Paukštė“ metu, kuri buvo organizuojama nuotoliniu būdu kiekvienoje klasėje.

Šis projektas ne tik praplečia mokinių žinias apie Lietuvą, puoselėja kūrybiškumą ir individualių gebėjimų sklaidą, skatina domėtis lietuvių kalba, bet ir leidžia mokiniams paįvairinti pamokas, smagiau mokytis atsakomybės, savarankiškumo ir bendradarbiavimo.

Norime padėkoti visiems projekto organizatoriams ir dalyviams. Tikimės tęsti projektą „Ką žinai apie Lietuvą?“  ir kitais metais.

Istorijos mokytoja Ksenija Osipovič

Koncertas Linkėjimai Lietuvai

https://drive.google.com/file/d/1QX1ZiSfiKwDZmkurJJWOXcNKWpUsQ2w-/view

 

 

 

 

1 2