Przerwy na sportowo

W naszym gimnazjum tradycyjnie już po raz trzeci z kolei rozpoczęliśmy realizację projektu promującego zajęcia sportowe „Obiegnij szkołę”. Uczestnikami projektu są uczniowie klas początkowych.

Ten projekt edukacyjny polega na zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu. Bieg na łonie przyrody każdego dnia podczas długiej przerwy ma także na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zaszczepienie u dzieci zdrowego stylu życia.

Jak pokazują wielokrotne badania medyczne, ruch sprawia, że dzieci są zdrowsze i lepiej przyswajają wiedzę. Po przerwie spędzonej na stadionie uczniowie wracają do klas pełni energii i z nowymi siłami przystępują do nauki.

Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia oraz satysfakcjonujących przerw sportowych.

Koordynator projektu Anna Fedorowicz