Wycieczka do obserwatorium astronomicznego w Moletaj

5 czerwca uczniowie naszego gimnazjum udali się na dalsze poznanie ciekawych zakątków naszego kraju. To była wycieczka do obserwatorium astronomicznego w Moletaj. Jadąc, podziwialiśmy piękne krajobrazy naszej Litwy:  jeziora, pola i łąki  witały nas   swym spokojem i zielenią. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy czas na obejrzenie budynku obserwatorium. Pan przewodnik bardzo ciekawie i treściwie opowiedział uczniom o eksponatach , które znajdują się w obserwatorium. Zapoznał  również jak w dawnych czasach ludzie układali swoje ludowe kalendarze. Na najwyższej wieży mogliśmy oglądać teleskop. Na wysokości 30 metrów podziwialiśmy piękno otaczających dookoła jezior  i lasów. Wspaniała wycieczka na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

Kierowniczka wycieczki  Franciszka Jankowska