Netradicinė lietuvių kalbos ir istorijos pamoka

Kovo 7 dieną 5 ir 6 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis išvažiavo į Vilnių, kur turėjo netradicinio ugdymo pamokas. Ši išvyka buvo suplanuota projekto „Ką žinai apie Lietuvą“ rėmuose. Pirmiausia nuvykome į Valdovų rūmus. Tai yra Lietuvos nacionalinis muziejus, skirtas paminėti Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, taip pat tai politinis ir kultūrinis centras, tikrasis Lietuvos valstybingumo simbolis. Mokiniai savo akimis galėjo apžiūrėti ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Jie pamatė gausius radinius kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga, su įdomiais gidės komentarais. Taip pat pateko į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, kur jautė praeities Didžiųjų Valdovų dvasią.

Vėliau visi nuėjome į Pinigų muziejų, kur susipažinome su pasaulio ir Lietuvos pinigų istorija,  bankininkystės raida Lietuvoje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Vitrinose pamatėme išdėstytus eksponatus, informacinius stendus ir dokumentinę medžiagą, kuri  atskleidžia Lietuvos banko vaidmenį įvairiais istoriniais laikotarpiais. Pabaigoje mokiniai turėjo išspręsti testą ir dovanų gavo banknotą su grupės nuotrauka.

Po turiningai praleisto laiko, grįždami namo, mokiniai dalijosi įspūdžiais ir jau planavo kitą netradicinę ugdymo dieną.

6 klasės auklėtoja Ana Maciulevič

 

Deivid Gudanec dalyvavo Respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje

Vasario 25 d. IIIG klasės mokinys Deivid Gudanec  dalyvavo Respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje Kėdainių Atžalyno gimnazijoje, kur tarp geriausių Lietuvos mokinių  atstovavo Vilniaus rajoną. Mūsų mokinys pateko į pirmąjį keturiasdešimtuką bei atsivežė daugybę įspūdžių.

Deivid pasakoja  apie savo dalyvavimą Respublikinėje olimpiadoje.

,,Laimėjęs I vietą rajoninėje olimpiadoje, išvažiavau atstovauti mūsų gimnaziją Respublikinėje olimpiadoje, kuri vyko vasario 25 dieną Kėdainių Atžalyno gimnazijoje. Kai tik peržengiau gimnazijos slenkstį, supratau, kad konkurencija bus rimta. Dalyvaujančių buvo apie 80, iš visos Lietuvos, kiekvienas labai gabus. Po iškilmingos pradžios mūsų laukė straipsnio rašymas. Per valandą mes turėjome parašyti 300 žodžių apimties darbą. Tema buvo įdomi, man labai gerai sekėsi, minčių netrūko. Po trumpos pertraukos vyko dialogas su nepažįstamuoju. Dalyviai turėjo dvi minutes susipažinti su tema ir trys minutės buvo skirtos kalbėjimui. Džiaugiausi, kad mano porininkas buvo labai draugiškas, todėl mums puikiai pavyko. Kiek vėliau  mokinių laukė pati įdomiausia dalis, grupiniai užsiėmimai. Vaikščiojant po Kėdainių senamiestį, kiekviena mokinių grupė turėjo pasiruošti Kėdainių įžymių vietų pristatymui. Atėjo laikas paskelbti rezultatus. Mano džiaugsmui nebuvo ribų, kai išgirdau savo vardą ir kvietimą užlipti  ant scenos. Patekau į geriausiųjų pusę, kurie puikiausiai pasirodė olimpiadoje. Buvau apdovanotas nuolaidų kuponu bilietui į kiną, pakvietimu dalyvauti interaktyviajame seminare profesinio orientavimo tema, tušinuku, dalyvio diplomu bei saldainiais. Olimpiada baigėsi, bet įspūdžių netrūko. Ne tik pagerinau savo anglų kalbos įgūdžius, bet dabar turiu draugų iš visos Lietuvos, kas mane labiausiai džiugina. Raginu visus dalyvauti visose olimpiadose ir konkursuose, nes tai nepakartojami įspūdžiai..“

Linkime Deividui tolimesnės sėkmės bei  neblėstančio kūrybingumo.

Inga Kondratovič, anglų kalbos mokytoja

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiada