Pasowanie na ucznia

19 kwietnia w naszym gimnazjum miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie.

Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. zaśpiewanie piosenek, zatańczenie tańców oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Podczas występu ujawnili swoje prawdziwe talenty. Po zakończeniu prezentacji wszyscy obecni na uroczystości zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Wiesława Wojnicz wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.  Tym samym pierwszacy zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Kochani Pierwszacy! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Wychowawczyni klasy 1

Iwona Szymak