Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego – powszechna lekcja historii

15 lutego w naszym gimnazjum odbyła się powszechna, tradycyjna lekcja historii – uczczenie Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego. W ramach programu Paszportu Kultury uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wiktorynie „16 lutego: przypomnij, powtórz, dowiedz się”, a także w konkursie nacjonalnym „Znawca historii Litwy”. Aktywnie odpowiadając na pytania starszoklasiści kształcili swoje kompetencje oraz pogłębiali swoją wiedzę o historii państwa.  Wspaniała akcja „Kocham ojczyznę” odbyła się na podwórku przy budynku gimnazjum, gdzie uczniowie IIG klasy kolorami litewskiej flagi pokolorowali własnoręcznie wykonane serce, symbolizujące szacunek i miłość do ojczyzny.

Najmłodsi uczniowie gimnazjum przyłączyli się do uczczenia tak pięknej daty wykonując rysunki „Jestem twoją ojczyzną”, układając składankę „Litwa”, także sprawdzając i pogłębiając swoją wiedzę biorąc udział w wiktorynie „Znawca Litwy”.

Dzień ten dla wielu z nas był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Odrodzenia Państwa Litewskiego dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Litwie.

Nauczycielka historii Ksenia Osipowicz