„Laboratorium gniewu”

12 lutego w naszym gimnazjum uczniom 5, 6 i 7 klas odbyły się zajęcia, podczas których badaliśmy gniew. Lekcje przeprowadziła Sonata Patapienė, przedstawicielka mobilnego zespołu Urzędu Zdrowia Publicznego „Vilnius sveikiau”.

Gniew jest naturalną emocją, jednak czasami może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Dlatego właśnie podczas zajęć uczniowie badali, jak odczuwany jest gniew w naszym organizmie, oceniali odczuwaną złość oraz poszukiwali odpowiednich sposobów jej wyrażania i przezwyciężania. Okazuje się, że sposobów na kontrolowanie złości jest nawet kilka – o tym dowiedzieliśmy się podczas zajęcia. W tym dniu uczniowie udoskonalili swoje kompetencje komunikacyjne, poznawcze i społeczne, emocjonalne i zdrowotne.

Nauczycielka umiejętności życiowych Jolanta Szemiene