Podziwiamy krajobrazy Suwalszczyzny

9 czerwca uczniowie klas 5-11 wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Polski, aby zwiedzić ciekawe zabytki i podziwiać niezwykłe krajobrazy Suwalszczyzny.

Wycieczkę rozpoczęli rejsem statkiem na trasie Port Augustów – Studzieniczna. Zobaczyli piękny krajobraz jezior otoczonych lasami Puszczy Augustowskiej.W Studzienicznej uczniowie zwiedzili Sanktuarium Maryjne, podziwiali pomnik Jana Pawła II .Następnie udali się do Studni, która według miejscowej legendy „zawiera cudowną wodę na choroby oczu”. To od niej pochodzi nazwa jeziora oraz miejscowości.

Wszystkich zachwycił także kolejny etap wycieczki-przejazd zabytkową Wigierską Kolejką Wąskotorową. Na przystankach kolejki wycieczkowicze podziwiali malownicze widoki nad Wigrami.

Późnym wieczorem uczniowie wrócili do domu. Na pewno wszyscy będą miło wspominać spędzony razem czas.

Wychowawczyni klasy 5 Edyta Klimaszewska