Dzień Dziecka w gimnazjum

1 czerwca – jeden z najmilszych dni w roku, ponieważ w ten dzień jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji 3 czerwca przy gimnazjum zebrało się mnóstwo dzieci, by wspólnie z rodzicami, nauczycielami świętować ten wspaniały dzień.

Na początku wszystkich zebranych przywitał gimnazjalny chór „Nuta” pod kierownictwem pani Olgi Krasodomskiej. Nastepnie dyrektor gimnazjum, pani Wiesława Wojnicz, powitała zebranych, złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy. Piękne życzenia były od pana Czesława Olszewskiego posła na Sejm Republiki Litewskiej z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin oraz pełniącej obowiązki starosty w Bezdanach pani Danuty Klimaszewskiej.

Na scenie także wystąpili tancerzy pod kierownictwem pani Melisy Walinowicz, którzy zaprezentowali swoje najpiękniejsze tańce. Gośćmi imprezy był zespół „Melodia” z Bezdanach pod kierownictwem pana Stanisława Mażejko oraz zespół „Łada” z Glinciszek, pod kierownictwem pani Eleny Sartatavičiūtė.

Wszystkie dzieci I młodzież mieli okazję wzięcia udziału w zabawach sportowych, którym przewodniczył nauczyciel wychowania fizycznego pan Henryk Rawdo. Zwycięzcy później zostali nagrodzeni medalami.

Dla młodszych natomiast były przyszykowane zjeżdżalnie, zabawy z wesołymi clownami, malowanie na twarzy, bańki mydlane i inne atrakcje. Dzieci mogły częstować się cukrową watą oraz popcornem, a niespodzianką dla nich były lody. Zabawy sportowe organizowały nauczycielki poczakówki i zerówki. Wszytkie dzieci miały także okazję modelowania różnych figur z balonów.

A jakie święto bez dyskoteki?! Wszyscy mieli okazję wesoło zatańczyć w rytmach skocznej muzyki.

Impreza była bardzo udana! Za zorganizowanie tak pięknego świeta dla dzieci i ich rodziców dziękujemy nauczycielom i pracownikom gimnazjum. Serdecznie dziękujemy dla Wileńskiego Oddziału Rejonowego ZPL, starostwa w Bezdanach, Filii Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie za pomoc i wsparcie finansowe w organizowaniu święta dzieciom.

Dzieciom, rodzicom i opiekunom dziękujemy za liczny udział

i już teraz zapraszamy na Dzień Dziecka w przyszłym roku !

Edyta Klimaszewska