Nietradycyjne lekcje historii Polski

12 maja czteroosobowa drużyna ,,Harne fusy”, w składzie M. Rawluszkiewicz (IG kl.), D. Maciulewicza (IG kl.), A. Kondratowicza (IIIG kl.) i P. Mackiewicz (IVG kl.), wzięła udział w konkursie wiedzy z historii Polski i Litwy ,,Bitwa Intelektów”. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 6 pytań w każdej z 6 rund. Pytania dotyczyły Wilna, historii Polski, słynnych postaci, języka polskiego, geografii i muzyki. Cieszymy się wynikiem naszej drużyny, która podczas czterech rund była na 3 miejscu. Ostatecznie zostaliśmy na 6 miejscu wśród 22 drużyn.

23 maja uczniowie naszego gimnazjum Gabriela Misiukiewicz (IG kl.) i Artur Kondratowicz (IIIG kl.) wzięli udział w konkursie historycznym ,,Czy znasz historie Polski?”, który w tym roku był poświęcony 225. rocznicy napisania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech oraz 95. rocznicy ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 85 pytań testowych, obejmujących okres historii Polski od Piastów do wydarzeń współczesnych.

Gratulujemy pięknego wyniku dla Artura, który został laureatą tego konkursu!

Nauczycielka historii Lilia Gajewska