Uczcili pamięć Papieża św. Jana Pawła II na sportowo

„Sport jest radością życia, zabawą, świętem”

Św. Jan Paweł II

17 maja odbył się bieg uliczkami miasteczka Bezdan, który jest organizowany już od pięciu latnaszym gimnazjum, aby uczcić pamięć papieża św. Jana Pawła II.

W święcie sportowym wzięli udział także uczniowie szkoły podstawowej „Saulėtekio” w Bezdanach,  wychowankowie przedszkola w Bezdanach na czele z dyrektor panią Łucją Auziak. Swą obecnością uczestników zaszczycił starosta gminy Bezdany pan Michał Janczewski, który ufundował szkole podium dla sportowców.

Otwarcia imprezy dokonała dyrektor gimnazjum pani Wiesława Wojnicz. Uczestników także przywitało szkolne studium taneczne (kier. Anna Fedorowicz).

Organizatorzy – nauczyciel wychowania fizycznego Henryk Rawdo, nauczycielka religii Inesa Mackiewicz oraz nauczycielki klas początkowych przyszykowali trasę i atrybuty oraz zabezpieczyli dobry humor podczas biegu.

Impreza rozpoczęła się od biegu uliczkami Bezdan. Młodsi uczestnicy święta uczcili pamięć papieża św. Jana Pawła II biegiem dookoła stadionu, a sami najmłodsi uroczystym przemarszem.

Następnie odbyły się zawody sportowe: skoki w dal, podnoszenie ciężarów,  zawody koszykówki, rzuty piłką do kosza, bieg na czas i inne. Uczniowie klas początkowych wraz z przedszkolakami zmagali się w estafetach sportowych. Na przerwę uczestników święta zaprosił deszcz. To była miła atrakcja, podczas której uczniowie mogli w namiocie napić się herbaty, a następnie znów zmagać się w zawodach sportowych.

Po zawodach sportowych odbyło się uroczyste nagrodzenie zwycięzców.

Wszyscy uczestnicy byli w świetnym humorze i dumni z siebie, że mogli uczcić pamięć św. Papieża Jana Pawła II.

Nauczycielka religii Inesa Mackiewicz