„Sport – to zdrowie”

2 maja w naszym gimnazjum rozpoczęliśmy realizację projektu promującego zajęcia sportowe „Sport – to zdrowie”.

Jak pokazują wielokrotne badania medyczne,  ruch sprawia, że dzieci są zdrowsze i lepiej  się przyswajają wiedzę. Zawody sportowe to także ciekawy sposób na wychowanie moralne w szkole.  Przyczyniają się one również do rozwijania umiejętności społecznych uczniów.

Ten projekt edukacyjny  polega  na zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu poprzez organizację zajęć lekkoatletycznych z wykorzystaniem infrastruktury szkolnej i leśnej.

Treningi, które będą się odbywać  na łonie przyrody, mają także na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości  aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zaszczepienie u dzieci  zdrowego stylu życia.

Fundatorem projektu jest Ambasada Rzeczpospolitej  Polski na Litwie. Zawdzięczając nowemu wyposażeniu sportowemu uczniowie będą mieli  możliwość  poznać nowe gry i zabawy ruchowe, w nich uczestniczyć oraz ciekawie spędzać czas.

W planie mamy tydzień gimnastyki porannej „Więcej ruchu mały zuchu”, klasowe konkurencje i zawody „Najsprawniejsi w klasie”, międzyklasowe konkurencje, Dzień Sportu „Silni, zwinni, szybcy”, Bieg Papieski, sportowe wycieczki  na łono przyrody, konkurs plastyczny „Moja ulubiona dziedzina sportu”.

Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia oraz satysfakcjonujących wyników sportowych.

Koordynator projektu Anna Fedorowicz