Świąteczny koncert w bajecznej krainie

10 maja w gimnazjum był szczególny dzień, na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Ten dzień jest poświęcony najważniejszej osobie w życiu każdego dziecka – Mamie. To Ona uczy nas pierwszych słów, pierwszych kroków, czuwa nad nami w każdej chwili radości i smutku…

Z tej okazji uczniowie zaprosili swoje mamy na koncert świąteczny, który przyszykowali wraz ze swoimi opiekunkami. Przez najmłodszych uczniów rodzice zostali zaproszeni do bajecznej krainy, gdzie odbyła się fantastyczna przygoda żabki, która nie słuchała mamy. Były tutaj i tańczące kwiatki oraz motyle, i bardzo sympatyczne współczesne żabki, i pszczółki, które pomagały w poszukiwaniu, i nawet wyrozumiały bocian, który odnalazł żabkę i odprowadził ją rodzicom. Morał ten bajki był prosty – każdy musi słuchać mamy. Żabka to zrozumiała i zakończyła przygodę słowami: „będę grzeczny, dobry, miły, by się mama nie wstydziła, lecz by dumna ze mnie była i miłością wciąż darzyła”. Bajecznego nastroju dodawała też piękna dekoracja auli, która wizualnie przeniosła widzów w cudowny kraj przyrody, cudów i fantastyki. Nad scenariuszem bajecznego przedstawienia czuwały nauczycielki klas początkowych: Alicja Łatyszewicz, Franciszka Jankowska, Anna Fedorowicz i Tatiana Lachowicz.

Uczniowie klas starszych także zaprezentowali zebranym swoje talenty. Szkolny chór „Nuta”, którym kieruje nauczycielka muzyki Olga Krasodomska,  przywitał gości nastrojowymi piosenkami, uczennice klas 6-7 cieszyły gości świetnymi numerami tanecznymi, a grupa starsza koła dramatycznego, pod kierownictwem Edyty Klimaszewskiej, zaprosiła na przedstawienie „Miłość jest wśród nas”. Uczniowie zrobili wnioski i podsumowali swój występ, a więc matczyna miłość jest największa, wzniosła i niestrudzona, nigdy nie ustaje, nigdy nie zawodzi. Piękną scenografię przyszykowały nauczycielka Justyna Dacewicz oraz bibliotekarka Justyna Szumska.

Na zakończenie dyrektor gimnazjum pani Wiesława Wojnicz życzyła mamom zdrowia, radości, uśmiechu i co najważniejsze pociechy z dzieci, które spisały się na koncercie na medal. Pani dyrektor podziękowała także organizatorkom za udaną imprezę. Święto uwieńczyło tradycyjne „Sto lat”, a mamy zostały zaproszone do obejrzenia wystawy prac uczniowskich. Największą radością każdej matki jest widzieć sukces swego dziecka, mamy nadzieję, że ten świąteczny wieczór przyniósł wiele satysfakcji i dumy dla rodziców za swoje dzieci. A uczniowie, widząc radość w oczach rodziców, będą jeszcze bardziej zmotywowani do pracy, aby i w przyszłości cieszyć te najbliższe osoby.

Anna Maciulewicz