Dobry początek

18 kwietnia uczniowie klas początkowych wraz z nauczycielką religii Inesą Mackiewicz, wychowawczyniami, dyrektor Wiesławą Wojnicz zgromadzili się w sali szkolnej, by wziąć udział w modlitwie za darczyńców Wileńskiego Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Tym samym byliśmy solidarni z siostrami, które opiekują się chorymi w hospicjum, które doceniły też nasz maleńki wkład, a była nim akcja charytatywna pod hasłem „Kropelka miłości z naszego maleńkiego serduszka” i poprosiły o odprawienie w Kaplicy Ostrobramskiej Mszy świętej w naszej intencji. Nie zrobiliśmy wiele, ale może zasieliśmy w sercach naszych wychowanków potrzebę robienia dobra bliźnim, potrzebującym pomocy.

Jak powiedział Jan Paweł II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Niech ta skromna akcja  będzie jedną z wielu dobrych uczynków, które w przyszłości zrobią nasi wychowankowie, a miłość do bliźniego niech będzie zawsze na czołowym miejscu.

Anna Fedorowicz