Uroczysty koncert

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo to oni zawsze przytulą, pocieszą, pożałują, doradzą i wyciągną pomocna dłoń. To właśnie dla nich co roku w jeden z zimowych dni drzwi naszego gimnazjum są szeroko otwarte, a szkolna brać wnucząt oczekuje ich od samego rana. Wszyscy szykują  się do uroczystości, bo każdy z wnucząt chce przed nimi świetnie się popisać. Któż jak nie oni zawsze w pełni docenią ich talenty.

Podobnie było i w tym roku. Dzieci tradycyjnie przygotowały dla babć i dziadków specjalny koncert, na który przybyło wiele eleganckich gości.

Po przywitaniu , uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod bacznym okiem wice dyrektor Lilii Gajewskiej , pani od muzyki Olgi Krasodomskiej oraz wychowawczyń klas początkowych. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi uczniowie bajką „Czerwony Kapturek”. Następnie program artystyczny był przeplatany skocznymi tańcami i piosenkami.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na wystąpienia swoich pociech, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek  do nich oraz podziękować im za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

Stało się już tradycją, że w świątecznym koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka bierze udział chór babć, który w tym roku obchodzi jubileusz swego dziesięciolecia. Z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz z okazji 10-lecia zespołu  starosta gminy Michał Janczewski oraz dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz życzyli wszystkim babciom dobrego zdrowia, pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Spotkanie uwieńczono wręczeniem własnoręcznie wykonanych kwiatów, słodkim poczęstunkiem i wspólnym śpiewem przy kawie.

Był to naprawdę wyjątkowy dzień.  Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny udowodniły  nam, jak ważne są relacje pomiędzy wnukami i dziadkami, a wspólnie spędzone chwile są bezcenne.

Anna Fedorowicz, nauczycielka klas początkowych