Dzień Obrońców Wolności Litwy

W ramach obchodów Dnia Obrońców Wolności Litwy w tym roku wzięliśmy udział w akcji ,,Ja pamiętam, dlaczego jesteśmy wolni” (,,Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“). Przypięty do ubrania niebieski kwiatek – symbol pamięci o poległych w obronie niepodległości kraju. Z tej okazji były też przyszykowane stendy informacyjne. Celem  tej akcji było budowanie szacunku uczniów wobec obrońców Ojczyzny, szerzenie wiedzy i pamięci o wydarzeniach 13 stycznia 1991 roku. Dopóki pamięć żyje, nikt nie może pozbawić Litwy wolności i zakłócić naszej historii.

Uczniowie klas 1-IVG podczas lekcji historii, języka litewskiego, ja i świat przypomnieli, omówili lub oglądali film o wydarzeniach z 13 stycznia 1991 r.

Nauczycielka historii Ksenia Osipowicz