Tydzień bez przemocy

W dniach 20-24 marca w naszym gimnazjum odbywa się ,, Tydzień bez przemocy”. Podczas zajęć uczniowie otrzymali wiele informacji o przemocy wśród rówieśników, o kpinach i o tym, jak zachować się, gdy z nimi spotykamy się w życiu codziennym. Także uczniowie uczyli się jak zachowywać się tolerancyjnie wobec innych, jak wyrażać swoje myśli uczucia, jak żyć w przyjażni, rozstrzygać konflikty bez agresji i obrazy.

W tym roku ,, Tydzień bez przemocy” odbywa się w nieco inny sposób. Uczniowie 7 klasy przyszykowali program, który przedstawili dla 6 klasy. Wspólnie obejrzeli film o przemocy i jak jej unikać. Później razem zabawili się w grę pt  ,,Kto tak jak ja…

Natomiast uczniowie klasy IIIG opowiedzieli uczniom 8 klasy o tolerancji. Uczniowie klasy 5 obejrzeli kreskówkę ,,Brzydkie kaczątko” i przeanalizowali ją.

Agata Grebnewa